محبی: با ورود 600 هزار گوشی به بازار، قیمت‌ها تغییر می‌کند

بازار موبایل ایران در پی نوسانات ارز و بالا رفتن نرخ دلار دچار مشکل جدی شده است. با وجود دریافت ارز 4200 تومانی توسط بسیاری از واردکنندگان موبایل، گوشی ها در بازار با نرخ ارز غیر دولتی و حتی بالاتر از آن محاسبه می شود. این موضوع قیمت گوشی ها را چندین برابر از ارزش واقعی شان بالاتر برده است. در این میان با وجود وعده های مسئولین و راهکارهای پیشنهادی آنها هنوز وضعیت بازار تغییری نکرده است و اگر هم فروشنده ای قصد فروش گوشی خود را داشته باشد، آن را به نرخ ارز در بازار روز محاسبه می کند.

دو روز پیش ابراهیم درستی، رییس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری و تلفن همراه اعلام کرد که با رفع توقیف 130 هزار دستگاه تلفن همراه، کاهش قیمت را در روزهای آینده در بازار شاهد خواهیم بود. حالا مهدی محبی، رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی و گوشی تلفن همراه هم در راستای واکنش بازار موبایل به اعلام بسته جدید ارزی دولت و کاهش قیمت دلار، خبر از ورود 710 هزار گوشی به بازار داد و ابراز امیدواری کرد که به زودی وضعیت بازار موبایل بهبود یابد. او گفت:

بازار گوشی فعلا از نظر قیمتی تغییری را شاهد نبوده و در انتظار ورود گوشی هایی است که قرار است توزیع شود. مطابق با وعده مسئولان دولتی، قرار است ۱۱۰ هزار گوشی که پیش از این توقیف شده بود به بازار عرضه شود، در همین حال ۶۰۰ هزار گوشی نیز به تازگی از گمرک وارد کشور شده است.

محبی در ادامه اینگونه عنوان کرد که البته این تعداد گوشی هنوز اجازه فروش پیدا نکرده است اما درصورتی که مجوز توزیع دریافت کرده و در بازار عرضه شود، قطعا در قیمت گوشی و نیز وضعیت بازار تغییر ایجاد می شود. رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی با تاکید بر اینکه دولت باید برای ساماندهی بازار گوشی موبایل بر فروش گوشیها با ارز ۴۲۰۰ تومانی نظارت داشته باشد، گفت:

 حتی با عرضه ۶۰۰ هزار گوشی در بازار، بازهم این بخش دچار کمبود کالا است و باید اجازه واردات گوشی به واردکنندگان داده شود تا این شرکتها بار دیگر فعال شوند. در کنار این موضوع، نیازمند نظارت بر فروش گوشی ها با نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی هستیم تا در نهایت بازار موبایل، ساماندهی شود.

 

(5 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • یک نیازمند شدید گوشی موبایل

    مصرف ماهیانه گوشی کشور تکنولوژی دوست ایران 1 میلیون دستگاه هستش:emoji7(مورد داشتیم هواوی رو هاوایی نوشته برای فروش جنسش تو سایت های معامله)بعد با 600 هزار گوشی دقیقا کجای این 5 ماه وارد نشدن جنس که میشه 5 میلیون تقاضا رو میخواید پوشش بدید؟؟؟
    اصلا کدوم 600 هزار گوشی:emoji0؟؟؟؟؟؟ عوام فریبی و کلک و دروغ تا کی،لامصبا خیر سرمون کشور اسلامی هستیم.

    0 پاسخ
  • باید تمام صفر های پولمون رو بردارند و سیاست جدیدی برای برگشتن ارزش پول ملی پیاده کنند هر چند که برخی کشور ها مثل روسیه و ترکیه و چین با پایین آوردن ارزش پولشون منافعی رو دنبال میکنند اما این در مورد کشور ما متفاوته و این بی ارزش شدن پول صدمات جبران ناپذیری رو داره وارد میکنه به تمامی بخش های تولیدی و اقتصادی کشور و از اون طرف هم قدرت خرید مردم به صفر رسیده چونکه با همون دلار 3600 تومانی که از یادگاری های آقای احمدی نژاد بود هم مردم قدرت خریدشون رو ازدست داده بودند و بعد از گذشت 5 سال مردم تونسته بودند تا حدی خودشون رو بالا بکشند اما دقیقا در حساسترین لحظه که هم مردم و هم تولیدات داخلی دوره نقاهت رو از ضررهای بی ارزش شدن پول ملی میگذروندن متاسفانه ضربه ی شدیدتری به اقتصاد و ارزش پول ملی وارد شد که هنوز معلوم نیست سرانجامش به کجا کشیده بشه و با ورود 600 هزار گوشی و این نوع خبرهایی که مطمنا هیچ کمکی به این مشکل و قدرت خرید مردم نمیکنه باید دید که در ماه های آینده و تحریم های بعدی آمریکا و تصمیمات سیاسی حاکمان کشور آیا بلاخره از این کابوس نجات پیدا میکنیم یا اینکه قراره باز هم ما مردم بازنده این بازی باشیم

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.