هک شدن صدها حساب کاربری اینستاگرام توسط هکرهای روس

روز گذشته وب سایت mashable گزارش داد اطلاعاتی به دست آورده که نشان می دهند هکرهای روسی موفق شده اند اطلاعات صدها حساب کاربری اینستاگرام را به سرقت ببرند. طبق این اطلاعات هکرها پس از سرقت اطلاعات کاربری اقدام به تغییر رمزهای عبور و حتی ایمیل های بازگردانی کرده اند. mashable گزارش داده که در بین حساب های هک شده حتی تعدادی که سیستم اعتبارسنجی دو مرحله ای را فعال کرده بودند نیز به چشم می خورند. عمده حساب های به سرقت رفته تنها بیش از چند صد دنبال کننده داشته اند. آن طور که متخصصین گزارش کرده اند ممکن است باز پس گیری این حساب ها تا مدت ها به طول انجامد و حتی شاید هرگز موفقیت آمیز نباشد.

در مقاله ای که توسط mashable به این منظور به چاپ رسیده آمده است کاربرانی که تحت تاثیر این حمله قرار گرفته اند قادر نبودند وارد حساب کاربری خود شوند. حتی پس از آنکه درخواست ارسال ایمیل بازگردانی رمز عبور را ثبت کرده اند پیامی برای آنها نمایش داده شده که نشان می دهد ایمیل مورد نظر به آدرسی که دامنه آن در روسیه قرار دارد فرستاده شده است.

کاربران اینستاگرام درباره مشکل خود در شبکه های اجتماعی توییتر و ردیت توضیحاتی ارائه کرده اند. تنها در طول هفت روز گذشته بیشتر از 5000 توییت از 899 نفر درباره هک شدن حساب های کاربری آنها در اینستاگرام منتشر شده است. به گفته تیم پشتیبانی اینستاگرام ظاهرا حمله مورد نظر در ماه جاری میلادی صورت گرفته است. در بیانیه ای که توسط آنها منتشر شده آمده "اینستاگرام تمام تلاش خود را برای ایجاد محیط امن برای کاربران خود انجام می دهد. بلافاصله پس از اطلاع از حمله رخ داده دسترسی به حساب های کاربری مورد اشاره مسدود شده است و به زودی فرآیندی برای بازگردانی حساب کاربری به صاحبان اصلی آنها آغاز خواهد شد".

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.