موفق‌ترین و ارزشمندترین برندهای سال 2018 کدام‌ها هستند؟

موسسه Interbrand هر ساله لیستی از ارزشمندترین کمپانی‌های جهان منتشر می‌کند. اینتربرند بزرگترین شرکت مشاوره در زمینه برند است و امسال هم مانند سال‌های پیشین Top 100 بهترین مارک‌های دنیا را منتشر کرده است. در سال 2018 رشد کمپانی تولید کننده چینی، Huawei در بازار جهانی بسیار محسوس بوده است.

در لیست 100 برند معتبر دنیا، اپل، گوگل و آمازون سه کمپانی برتر به حساب می‌آیند. برند چینی هواوی در رتبه 68 قرار گرفته است، در مقایسه با سال گذشته این شرکت موفق شده 2 رتبه بالاتر بیاید، در حالیکه ارزش برند آنها 14 درصد افزایش یافته است. این پنجمین سال متوالی است که هواوی در لیست 100 برند ارزشمند دنیا قرار گرفته است و در حال بهبود رنک خود در این سال‌ها بوده است. اولین بار در سال 2014 این شرکت چینی وارد لیست برندهای موفق Interbrand شد و در آن زمان در جایگاه 94 قرار گرفته بود. در سال 2015 هواوی توانست جایگاه خود را به رتبه 88 ارتقاء دهد. در سال 2016 این برند 72امین برند موفق جهان لقب گرفت و یکی از سریع‌ترین رشد‌ برند در جهان را در تاریخ دنیای تکنولوژی به نام خود رقم زد.

در سال 2017 اینتربرند جایگاه هواوی را در میان برندهای ارزشمند جهان، 70 اعلام کرد، در حالیکه ارزش این برند در مقایسه با سال گذشته آن 14 درصد افزایش یافته بود و به میزان 6.679 میلیارد دلار رسیده بود. شرکت اینتربرند در سال 1974 تأسیس شده است و حالا یکی از بزرگترین کمپانی‌های مشاوره در زمینه برند به حساب می‌آید. بیش از دو سوم کمپانی‌ برتر و مطرح دنیا که هر سال نام آنها در “Best Brand Rankings” منتشر می‌شود، ز مشتریان اینتربرند به حساب می‌آیند. رتبه بندی اینتربرند براساس عملکرد برندها، تأثیر و نفوذ برند در میزان درآمد کمپانی می‌باشد. رتبه بندی این شرکت‌ها جهانی است و می‌تواند به عنوان مبنایی برای اندازه‌گیری ارزش برند کمپانی‌ها استفاده شود. در لیست 100 برند ارزشمند جهان، پس از اپل، گوگل و آمازون، شرکت‌های مایکروسافت، کوکاکولا، سامسونگ، تویوتا، بنز، فیسبوک و مک دونالد 10 برند برتر به حساب می‌آیند.

(4 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.