فروش تلفن‌های هوشمند در چین کاهش خواهد یافت

بر اساس پیش‌بینی Goldman Sachs (شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی و چندملیتی) بازار گوشی‌های هوشمند در چین با رکود بیشتر مواجه خواهد شد. Goldman می‌گوید در حالی‌ که کمپانی‌هایی مانند Huawei ،Oppo ،Vivo و Apple برای جذب مشتریان تلاش می‌کنند، این پاییز فروش سالانه نسبت به سال گذشته 15 درصد کاهش خواهد یافت.

مانند مصرف‌کنندگان بازارهای آمریکا، دارندگان تلفن همراه در چین تلفن خود را معمولاً بیشتر از یک سال نگه می‌دارند و آن را با جدیدترین مدل گوشی خود تعویض نمی‌کنند. مسئله‌ای که در تعداد فروش هفتگی تأثیر می‌گذارد. Rod Hall، از  تحلیلگران Goldman، پیش‌بینی می‌کند که اپل در طول فصل تعطیلات 13 میلیون آیفون را در چین به فروش خواهد رساند؛ به عبارتی 3 درصد کم‌تر از سال گذشته. 

در طول هفته طلایی، هفته‌ای که بسیاری از کارکنان چینی مرخصی و فرصتی برای نفس تازه کردن دریافت می‌کنند، معمولاً بازار فروش رونق پیدا می‌کند؛ اما امسال بسیاری ازفروشگاه‌های تلفن‌های هوشمند در گوآنژو، یک شهر بزرگ جنوبی، خلوت بودند. کارمندان فروش در جلوی ورودی فروشگاه‌ها ایستاده بودند و با چشمان خود به دنبال مشتریان می‌گشتند.  

محموله‌های تلفن‌های هوشمند در چین، بعد از سال‌ها رشد مثبت امسال با کاهش چشمگیری مواجه شده‌اند. یک تحلیلگر از Canalys قبلا گفته بود که فروشندگان از محصولات و استراتژی‌های بازاریابی دیگران تقلید می‌کنند تا در بازار رقابت موفق شوند.

Hall گفته است که نشانه‌های بسیاری وجود دارد که نشان‌دهنده کاهش تقاضا برای تلفن‌های هوشمند در چین می‌باشند و آن‌ها بر این باور هستند که این کاهش تقاضا به‌راحتی می‌تواند  بازار اپل را تحت تأثیر قرار دهد. البته هنوز مشتریان بازار چین ممکنن است به آیفون های XS Max و XR با صفحه‌نمایش‌های بزرگ‌تر علاقه‌مند باشند؛ زیرا این مدل‌ها برای بازی‌های موبایل که طرفداران آن در چین زیاد هستند مناسب‌تر می‌باشند و این مسئله می‌تواند باعث کاهش نرخ نزولی فروش شود. 

(0 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.