نرم افزار ایرانی Processing Power برای تست قدرت پردازنده

برای تست کارایی و قدرت پردازنده خود باید دست به دامان نرم افزار هایی متنوعی مانند WPrime یا Prime 95 شوید. ساختار این بنچمارک ها بر اساس بارگزاری 100 درصدی روی تمام هسته ها و رشته های پردازشی است که ملاک و معیار مناسبی برای مقایسه قدرت پردازنده های مختلف به شمار می رود. به تازگی آقای محسن فرهادی به عنوان یکی از اعضای فعال انجمن سخت افزار، نرم افزاری برای تست پردازنده طراحی کرده که مزیت های بسیاری نسبت به نرم افزار های موجود دارد.

نرم افزار Processing Power ، برنامه ای برای تست قدرت محاسباتی پردازنده به شمار می رود که  توانایی اجرای همزمان بیش از 250 رشته (Thread) را دارد. در هر رشته، یک حلقه ی بی نهایت وجود دارد و در هر حلقه تعداد بسیار زیادی -محاسبات عددی و اعشاری با حداقل 16رقم عدد اعشار، کدگذاریی و کدگشایی داده، کار روی استرینگ ها (پردازش متن) و معادلات پیچیده ی ریاضی وجود دارد. نتیجه ی بدست آمده در این برنامه هرچه بیشتر باشد، نشان دهنده ی پردازنده ای قویتر و سریع تر است. این برنامه پردازش بسیار سنگین و پیچیده ای را به پردازنده تحمیل می کند و از ابتدای تست، تمام توان حافظه نهان پردازنده (Cache) را مورد استفاده قرار می دهد.

این سبک پردازش به علت وجود تعداد متغیر بسیار بالا ، به شدت به منابع پردازنده وابسته است. نرم افزار Processing Power تحت دات نت است و برای اجرا نیاز به Microsoft .NET Framework 4 Client Profile دارد. البته NET Framework. بخشی از آپدیت های استاندارد سیستم عامل ویندوز بوده و در ویندوز 7 و 8 به صورا پیش فرض نصب است. از مزایای نرم افزار نسبت به نمونه های موجود می توان به شناسایی خودکار تعداد رشته های پردازنده و همچنین بارگزاری موثر (بارگزاری به شکلی که بهترین کارایی پردازنده برای تست اعمال شود) اشاره کرد.

* Thread ها روندهای اجرایی هستند که در سیستم عامل به صورت همزمان و موازی اجرا می گردند و هر پردازنده دارای تعدادی محدود از رشته پردازشی است. در هر هسته پردازنده  یک یا دو رشته همزمان میتوانند اجرا شوند (بسته به نوع CPU).
* حافظه نهان (Cache) يك حافظه بسيار گران ، سريع و با حجمی محدود است (تعبیه شده درون سی پی یو) كه براي بالا بردن سرعت انجام پردازش به كار مي رود.

 

*** لینک دانلود نرم افزار Processing Power از وب سایت سخت افزار ***

*** تبادل نظر و ارائه نتایج تست در انجمن سخت افزار ***

(8 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.