فروش محصولات رنو در ایران به صفر رسید

رنو به تازگی جدیدترین آمار خود را منتشر کرده است که نشان می‌دهد این کمپانی فرانسوی با پیروی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران، به طور کلی فروشم محصولات خود را کشورمان را متوقف کرده است. این کمپانی در گزارش ماهیانه خود برای ماه سپتامبر توضیح داده که در طی این دوره هیچ فروش دربازار ایران نداشته است. این درحالیست که رنو در ماه سپتامبر سال 2017 در حدود 10 هزار و 932 دستگاه خودرو در بازار ایران به فروش رسانده بود.

فاز جدید تحریم‌های آمریکا علیه صنعت خودرو ایران از تاریخ 9 آگوست (30 مرداد ماه) آغاز شد. طبق گزارشی که خبرگزاری تسنیم منتشر کرده است، در نخستین ماهی که تحریم‌های آمریکا علیه ایران بازگشت، یعنی ماه آگوست رنور میزان خود در بازار ایران را 50 درصد کاهش داد و به تعداد 7 هزار 626 دستگاه رساند.  باوجود همکاری طولانی مدت این شرکت خودروسازی با ایران، همکاری خود را به طور کامل قطع کرد و اعلام کرد که از تحریم‌های آمریکا علیه ایران پیروی خواهد کرد. این خودروساز فرانسوی در دوره تحریم‌های اوباما هم همکاری خود را با ایران کم کرده بود.

در 9 ماه اول سال 2018 میزان فروش رنو در بازار ایران در مقایسه با مدت مشابه سال پیش، 13 درصد کاهش داشت و به 96 هزار دستگاه رسید. در مدت مشابه در سال 2017 رنو 110 هزار و 549 دستگاه به ایران ارسال کرده بود. در مدت یک ساله 2017 این کمپانی 162 هزار و 79 دستگاه به ایران فرستاد که در مقایسه با سال قبل آن رشد 49.3 درصدی داشت. در سال 2016 میزان فروش آنها در این بازار 108 هزار و 536 دستگاه و در سال 2015 در حدود 51 هزار و 500 دستگاه بود. با وجود سود خوبی که رنو از فروش محصولات خود در ایران کسب می‌کرد، این کمپانی برای آنکه خود در لیست تحریمی‌های آمریکا قرار نگیرد، با به صفر رساندن تعداد خودروهای ارسالی به ایران، به طور تمام و کمال از تحریم‌ها علیه ایران تبعیت کرد.

(6 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • امید

  چشم داشتن به بیگانگان همین هم داره

  اونم مخصوصا فرانسوی ها که هر جنایتی رو در حق ملت ما کردن

  اون از شرکتهای نفتی ش که صنعت نفت مارو این همه معطل گذاشتن و اخر سر هم رفتن

  وقتی دولت ما اقتدارشو سر برجام و FATF چوب حراج زد ،، هر بی سروپایی جرات میکنه هرکاری میخاد با ما بکنه..........

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: امید

  بدون چشم داشتن به بیگانگان نمیتونیم همین پراید رو هم تولید کنیم :l

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: امید

  اقتدارشو سر FATF چوب حراج زد؟ :|
  حرفی نمیمونه دگ :|

  0 پاسخ
 • محمود

  در پاسخ به: امید

  دوست عزیز مشکل فرا تر از دولت و ... می باشد . بیشتر فکر کن قبل اینکه تفکر برخی خبرگزاری ها روتون اثر بذاره .

  0 پاسخ
 • reza

  مبارکه....

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.