از تهدید کردن ترامپ تا مورد تهدید قرارگرفتن توسط شبکه HBO

اگر در شبکه اجتماعی توئیتر عضویت داشته باشید، حتماً در جریان این موضوع هستید که رئیس جمهور ایالات متحده، یعنی دونالد ترامپ یکی از جنجالی‌ترین اکانت‌های این شبکه اجتماعی را به خود اختصاص داده است. او همچنین یکی از فعال‌ترین کاربران سیاست‌مدار توئیتر به حساب می‌آید که معمولاً توئیت‌هایش با واکنش‌هایی در سراسر جهان روبه‌رو می‌شود.

شب گذشته دونالد ترامپ عکسی در توئیتر خود به اشتراک گذاشت که در آن نوشته شده "تحریم‌ها می‌آیند... 5 نوامبر". این تصویر برگرفته از شعار معروف سریال گیم آو ترونز تحت عنوان "Winter is Coming" است که به معنی فرارسیدن زمستان می‌باشد. البته در سریال بازی تاج و تخت این اصطلاح که توسط خانواده استارک یادآوری می‌شد به مفهوم فرارسیدن دوران سخت بود.

با این حال، واکنش‌ها به توئیت جنجالی ترامپ جالب توجه بود. شبکه HBO که سریال گیم آو ترونز توسط آنها ساخته و پخش می‌شود  در بیانیه‌ای اعلام کرده است که از استفاده از این پیام اطلاع نداشته‌اند و علاقه‌ای به استفاده از برندشان در اهداف سیاسی نادرست ندارند. این شبکه در توئیتر خود نیز با حالت کنایه ترامپ را تهدید کرده و گفته:

به زبان دوتراکی به سوءاستفاده از نام تجاری چه می‌گویند؟

دوتراکی نام یکی از قبایلی است که در سریال گیم آو ترونز حضور دارد و مردم این قبلیه زبان مخصوص به خود را دارند. از توئیت HBO می‌توان اینگونه برداشت که آنها قصد داشتند ترامپ را به دلیل استفاده غیرمجاز از برند آنها تهدید کنند. اما واکنش کاربران ایرانی هم نسبت به این موضوع بسیار جالب بود. این کاربران با تصاویر شخصیت‌های سیاسی داخلی و نوشتن جمله‌ای در جواب به ترامپ بر روی آن، با تم سریال GOT به این مساله واکنش نشان دادند. در این میان حتی قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه با انتشار تصویری با همان تِم، در حساب اینستاگرام خود خطاب به دونالد ترامپ اعلام کرد: "من در مقابل تو خواهم ایستاد".

(21 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • موضوع اینه که ترامپ شوخی شوخی و طنز گویانه و با لحنی تمسخر آمیز داره بی هیچ دردسری تحریم هاش رو اعمال میکنه و تمام همپیمانهای آمریکایی و فرا منطقه ای آمریکا سفت و سخت پشت این تحریم ها علیه ایران هستند ، میگم هستند چونکه ما مرد م ایران این تحریم رو به خوبی دیدیم اما از این طرف ما ایرانی ها و مسئولان کشور چه کاری کردیم که آمریکایی ها اون رو حسش کنن اصلا اونها سر سوزنی خودشون و مردمشون گزندی از تحریم هایی که علیه خیلی از کشور های دنیا اعمال کردن احساس کردن ؟ واقعا ما قراره به غیر از جرو بحث های سیاسی داخلی که تمومی هم نداره ما قراره چه برنامه ای برای اونها داشته باشیم ؟ اینکه میگن تحریم ها رو دور میزنیم خوب اگه به دور زدن بود و با دور زدن تحریم ها بی اثر میشن پس چرا برجام به وجود اومد که حالا آمریکا با از بین بردنش ارزش پول ملی ما رو از بین برد . سوال زیاده و امیدوارم که در چند ماه آینده جواب سوالها مون رو با از بین رفتن بیشتر ارزش پول ملی و شعار های بی فایده ندن و این طور نشه که عمل از آمریکایی ها باشه و شعار از ما ، باید در جواب حرکت عملی اونها جواب عملی بدیم و نه رجز خونی

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.