مدیرعامل گوگل در کنگره دلیل ظاهر شدن عکس ترامپ در جستجوی کلمه "احمق" توضیح داد

ساندرای پیچای روز گذشته در کنگره ایالات متحده حضور پیدا کرد در خصوص ابهاماتی که پیرامون نحوه کار گوگل وجود دارد، شفاف سازی کند. ماجرا از آنجایی شروع شد که در ماه آگوست، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ادعا کرد که گوگل نتایج جستجو را دستکاری می‌کند و اخبار جعلی و منفی که ضرر او منتشر شده باشد را در بالای نتایج دیگر نشان میدهد. با وجود اینکه در همان زمان این ادعا توسط گوگل تکذیب شد، حرف و حدیث‌ها پیرامون موضوع جستجوی گوگل همچنان ادامه داشت. روز گذشته نیز یکی از نمایندگان Lamar Smith ادعا کرد که گوگل در برابر محافظه‌کاران متعصبانه عمل می‌کند.

در جلسه روز گذشته، Zoe Lofgren یکی دیگر از نمایندگان از پیچای سوالش را اینگونه مطرح کرد:

در حال حاضر شما اگر کلمه 'idiot' (احمق) را در گوگل جستجو کنید، تصاویری از دونالد ترامپ ظاهر خواهد شد. چطور این اتفاق می‌افتد؟

پیچای در پاسخ به این سوال، توضیح داد که جستجوی گوگل چگونه کار می‎کند، چگونه کلمات کلیدی (در این مورد 'idiot') با میلیاردها صفحه وب که توسط گوگل ذخیره شده‌اند، مطابقت پیدا می‌کند. نتایج احتمالی براساس مواردی مانند میزان مرتبط بودن، تازگی، محبوبیت و اینکه چطور کاربران از آنها استفاده می‌کنند، رتبه‌بندی می‌شود و گوگل پاسخ‌ها را نمایش می‌دهد. میزان مطابقت کالمه مورد نظر با بیش از 200 معیار سنجیده می‌شود و براساس آنها در هر زمانی ما تلاش می‌کنیم تا بهترین نتایج را به ترتیب برای کاربران به نمایش درآوریم . مدیر اجرایی گوگل اضافه کرد که آنها به صورت دستی در هیچ مورد خاصی در نتایج جستجو دخالت نمی‌کنند.

در این جلسه علاوه‌بر نتایج جستجوی جانبدارانه گوگل علیه محافظه کاران و بررسی نتایج جستجوی کلمه احمق، پیچای در خصوص ارتباط شرکت گوگل با دولت چین نیز توضیحاتی ارائه داد. او به طور کل همکاری با این دولت برای ساخت موتور جستجوی اختصاصی برای چین را تکذیب کرد.

(6 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.