چرا هاتگرام و تلگرام طلایی دیروز فیلتر نشدند؟

پس از آنکه اعلام شده بود 2 نسخه داخلی تلگرام، یعنی هاتگرام و تلگرام طلایی در شهریور ماه فیلتر نمی‌شوند و به آنها زمانی 3 ماهه برای بومی سازی داده خواهد شد، انتظار می‌رفت که در آخرین روز از آذر ماه توضیحاتی در خصوص وضعیت آنها ارائه شود. اینکه آیا این دو پیام‌رسان با جداکردن خود از تلگرام به پیام‌رسانی مستقل تبدیل شده‌اند و یا به زودی آنها هم به سونوشتی مشابه با نسخه اصلی تلگرام دچار خواهند شد.

با تمامی این اوضاف تا این لحظه هیچ خبری در این رابطه منتشر نشده و به نظر می‌رسد که این دو برنامه به فعالیت عادی خود ادامه می‌دهند. اما نکته جالب آنجا بود که بخش خبر ساعت 22 شبکه 3 پنج‌شنبه شب بدون ذکر منبع اعلام کرد:

از امشب و با پایان یافتن مهلت تلگرام طلایی و هاتگرام این دو پوسته تلگرام فیلتر خواهند شد.

سید جمال هادیان، معاون وزیر ارتباطات که روز گذشته در رابطه با ارائه بسته‌های اینترنت بدون امکان دسترسی به اینستاگرام اطلاع‌رسانی کرده بود، در رابطه با خبر فیلتر هاتگرام وتلگرام که از شبکه 3 پخش شد، گفت:

اخبار ساعت 10 شبکه 3 با پخش تصاویری از "معاون بازنشسته" وزارت ارتباطات اعلام کرده که به "گفته" وزارت ارتباطات دو نسخه فارسی معروف (تلگرام) از امشب قطع می‌شوند. پرسیدم، هنوز ابلاغیه‌ای از مراجع ذیصلاح نیامده. حالا که پخش اخبار غیردقیق هنر شده، خوبه ما هم بگیم که شنیدیم یوتیوب رفع فیلتر میشه؟

در همین راستا امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره  به پایان فرصت مستقل شدن هاتگرام و طلاگرام از پیام رسان تلگرام  در حساب توئیتر نوشت:

با توجه به اعلام پایان فرصت مستقل شدن هاتگرام و طلاگرام تا آخر آذرماه از پیام رسان تلگرام نتیجه گیری می‌کنم شاهد اختلالاتی برای جدی شدن فیلترینگ باشیم. فیلترینگ طی روزهای آینده سخت تر خواهد شد و ما هم در این موضوع نقشی نداریم. من فقط اطلاع رسانی می‌کنم.

معاون وزیر در راستای شایعات همیشگی در زمینه فیلترینگ اینستاگرام گفت: هنوز این موضوع به تصویب مراجع مربوط نرسیده است اما یک عده به شدت دنبال این اتفاق هستند.

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • وحید

    اومدم نظرم رو راجع به این متن بنویسم با این متن رو به رو شدم : «دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.»
    زیبا نیست؟

    0 پاسخ
  • مردم نباید از فیلتر شدن هراس داشته باشند. مردم با استفاده از فیلترشکن ها کم کم چیزهای جدید دیگری میبینند. پس فیلتر برای این مردم یک نعمت است.

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.