افزایش قیمت محصولات ایران خودرو به چه صورت است؟

ایران خودرو روز گذشته افزایش قیمت 5 خودروی خود را اعلام کرد. این خودروها شامل هایما S5، پژو 207 دستی، پژو پارس اتوماتیک، دانگ فنگ H30 کراس و دنا پلاس می‌باشد. در ادامه با ارائه قیمت جدید این خودروها و مقایسه آن‌ها با قیمت قبل در خدمت شما عزیزان خواهیم بود.

هایما S5

هایما اس5 که تا پیش از این 98 میلیون و ششصد هزار تومان قیمت گذاری شده بود، با قیمت جدید 138 میلیون تومان به فروش خواهد رسید.

دانگ فنگ H30 کراس

خودروی دانگ فنگ که با قیمت 50 میلیون تومان به فروش می‌رسید با افزایش 25 میلیون تومانی 75 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

دنا پلاس

این خودور که پیش‌تر برچسب قیمت 52 میلیون تومانی داشت، حالا با قیمت 76 میلیون تومان فروخته خواهد شد.

پژو پارس اتوماتیک

افزایش حدوداً 22 میلیون تومانی هم، قیمت پژو پارس اتوماتیک را از 54 میلیون 800 تومان به 76 میلیون 700 تومان رساند.

پژو 207 دستی

و در نهایت پژو 207 دستی هم که پیشتر 47 میلیون تومان قیمت گذاری شده بود، از این تاریخ به بعد با قیمت 70 میلیون تومان به فروش خواهد رسید.

صنعت خودرو نیز مانند بخش عظیمی از اقتصاد کشور در حال حاضر شرایط نامساعد و بحرانی‌ای را تجربه می‌کند. این شرایط از ابتدای سال جاری و با نوسانات عجیب نرخ ارز آغاز شد و با شروع دور جدید تحریم‌ها حالت دیگری به خود گرفت. این موضوع وقتی تأثیرگذاری بیشتری روی قیمت کالاها از جمله خودرو می‌گذارد که بدانیم تولیدکنندگان پایه‌گذاری قیمت محصولات خود را بر مبنای نرخ دلار 4000 تومانی انجام داده بودند و اکنون با اینکه قیمت دلار بعد از نزدیک شدن به مرز 20 هزار تومان در محدود 8 تا 12 هزار تومان به ثبات نسبی رسیده است، اما همچنان با پیش‌بینی‌ها تولیدکنندگان بسیار متفاوت است. با این حال، انتظار می‌رفت که تولیدکنندگان با پیگیری اخبار تأثیرگذار بر نرخ ارز، استراتژی مناسب‌تری برای مواجه با شرایط این‌چنینی داشته باشند، چرا که افزایش قیمت در درجه اول باعث کاهش فروش محصولات آنها شده و ثانیاً به این دلیل که فشار مستقیم آن برروی مردم است، وجه تولیدکنندگان را در نگاه خریداران خدشه‌دار می‌کند.

(6 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • حق ما همینه، وقتی حمله میکنیم به سایت های فروش .......
    وقتی که نیاز نداریم، اما میخریم که عقب نمونیم یک وقت!!!!! حالا اونایی که خریدن باید به نرخ روز پول بدن
    کاش این گرونی ها توی بهبود کیفیت ماشین ها تاثیر داشت، از فردا ترمز هم آپشن میشه اینطور که اینا پیش میرن و ما هم که همیشه با اینطور حمله ها از کار مسئولین استقبال کردیم.....
    الان هم دیر نیست . بیایید ماشین صفر نخریم

    1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.