لامبورگینی 3 میلیون دلاری که در تاریکی می‌درخشد

اوایل سال جاری بود که لامبورگینی اعلام کرد نسخه‌های هایبرید از خودروهای اونتادور و هوراکان را تولید خواهد کرد، به این معنی که موتورهای تزریق طبیعی آنها به پشتیبانی موتورهایی الکتریکی مجهز خواهد شد. اما اکنون خبرهای جدیدی در رابطه با خودروی هایبرید دیگری از این شرکت به گوش می‌رسد. خودروی که تاکنون نام مشخصی از آن نمیدانیم و تنها کد LB48H در رابطه با آن لو رفته است.

طبق اخباری که در سایت AutoCar منتشر شده است خودروی موسوم به LB48H نسخه ابتدایی از جانشین اونتادور که قرار است در سال 2020 رونمایی شود خواهد بود. این اطلاعات از مراسمی خصوصی که برای مشتریان احتمالی این محصول برگزار شده بود بدست آمده است. دو نکته جالب توجه درباره LB84H در این اطلاعات به چشم میخورد، اول قیمت نجومی و خیره کننده 3 میلیون دلاری آن است و نکته دوم اخباری مبنی بر اینکه این خودرو قادر است در تاریکی بدرخشد.

قابلیت مفهومی درخشیدن بدنه خودرو در تاریکی ظاهرا با استفاده از فناوری جدیدی که نام آن در دسترس نیست و آمیختن آن با فیبر کربن استاندارد و کامپوزیتی که در ساخت دیگر لامبورگینی‌ها بکار رفته حاصل خواهد شد. این قابلیت برای خودروهایی با قیمتی اینچنینی عجیب  و غیر معمول به نظر میرسد، اما باید در نظر داشته باشیم که "غیر معمولی بودن" یکی از خاصیت‌های محصولات لامبورگینی است که آنها را تا این حد منحصربفرد کرده است.

آقای Maurizio Reggiani مدیر فنی لامبورگینی درباره فرآیند هایبرید سازی اونتادور نیز صحبتهایی کرده بود که در آنها به اضافه شدن 150 تا 200 کیلوگرم وزن به این خودرو اشاره کرده بود. وی در اینباره گفته است: "من همیشه میگویم که ترجیح میدهم 10 کیلوگرم وزن کمتری داشته باشیم تا 1 اسب بخار قدرت بیشتر، حتی اگر نسبت قدرت به وزن ثابت بماند. اما تصور میکنم برای شروع این خودرو بدون شک سنگین‌تر خواهد بود. اما پایان کار چه خواهد شد؟ ما نمیدانیم، بهبودهایی صورت خواهد گرفت."

اما در دیگر شایعات پیرامون خودروی LB48H از احتمال قدرت خروجی 838 اسب بخاری بدست آمده از ترکیب موتوری V12 و موتوری الکتریکی صحبت به میان آمده است که از این مقدار 789 اسب بخار توسط موتور احتراق داخلی و 49 اسب بخار توسط موتور الکتریکی تولید خواهد شد. جهت استفاده نکردن از باتری‌های سنگین در این خودرو نیز از ابرخازن‌هایی استفاده خواهد شد که در زمانی کوتاه انرژی زیادی را تولید میکنند، اما این ابرخازن‌ها شارژ چندانی در خود نگه نمیدارند پس در هر حال نوعی باتری استفاده خواهد شد.در هر حال همانطور که قبلا هم اعلام شده بود لامبورگینی اونتادور SVJ آخرین خودروی غیر هایبرید این شرکت بود و در آینده تنها خودروهای هایبریدی از این شرکت ایتالیایی خواهیم دید.

(8 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مشتری اول و آخر این ماشین ها شیخ های عرب هستند

    1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.