بنبانگذار اوراکل، لری الیسون به هیئت مدیره تسلا پیوست

تسلا روز گذشته به‌طور رسمی اعلام کرد که، لری الیسون (Larry Ellison) بنیانگذار میلیاردر کمپانی Oracle به هیئت مدیره این شرکت می‌پیوندد. این دومین سرمایه‌گذاری بزرگ الیسون از ماه اکتبر تا پایان سال 2018 است. طبق این خبر او 3 میلیون از سهام کمپانی را به تصاحب خود درخواهد آورد. گفته می‌شود که یکی از دلایل این تصمیم دوستی نزدیک الیسون با ایلان ماسک بوده است.

 عضو جدید دیگری که در کنار الیسون به هیئت مدیره تسلا اضافه شده است، کتلین ویلسون-تامسون، مدیرعامل پیشین شرکت Kellog است. ویلسون-تامپسون به مدت 17 سال مدیر اجرایی شرکت Kellogg بود و در حال حاضر به عنوان قائم مقام رئیس و مدیر منابع انسانی در کمپانی هلدینگ Walgreens Boots Alliance فعالیت می‌کند. تسلا در راستای توافقی که بین ایلان ماسک و سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در اوایل سال انجام گرفت، باید دو عضور جدید مستقل به هیئت مدیره خود اضافه می‌کرد. SEC، به دلیل پخش اطلاعات غلط توسط ایلان ماسک در حساب توئیترش، در ماه آگوست از او شکایت کردند، اما بعد به صورت محرمانه با تسلا به توافق رسیدند.

اعضای هیئت مدیره تسلا به دلیل آنکه همگی یا ارتباط شخصی یا حرفه‌ای نزدیکی با ایلان ماسک دارند؛ مورد انتقاد بسیار قرار گرفته‌اند. سهامداران این شرکت نیز پیش‌تر آنها را تحت فشار گذاشته تا اعضای مستقل دیگری جذب کنند. باوجود تمامی این اوصاف، لری الیسون که عضو جدید هیئت مدیره خواهد بود، باز هم یک دوستی بسیار نزدیک با ایلان ماسک دارد. سرمایه‌گذاری او به خودی‌خود هیچ مشکلی ندارد، اما کارشناسان امور مدیریتی عقیده دارند که هیچ‌کس در هیئت مدیره شرکت تسلا، دانش کافی در زمینه صنعت خودرو ندارد و این امر توانایی نظارت هیئت مدیره بر کارهای ماسک را تضعیف می‌کند.

تسلا به عنوان بخشی از توافق خود با SEC قبول کرده است که رئیست هیئت مدیره جدیدی را به جتی ایلان ماسک معرفی کند. او به مدت 3 سال از فعالیت در این پست محروم شده است و از ماه نوامبر این مسئولیت بر عهده Robyn Denholm می‌باشد. در بخش دیگری از توافق تصمیم بر آن شد که فعالیت‌های عمومی ماسک مورد بررسی و نظارت قرار گیرد، هر چند که او اخیراً این موضوع را رد کرد و گفت هیچ‌کس توئیت‌هایش را نمی‌خواند و ممکن است آنها اشتباهاتی داشته باشند.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.