بوگاتی تولد 110 سالگی خود را با یک مدل ویژه از شیرون جشن می گیرد

باقی ماندن در صنعت رقابتی خودرو بیش از 100 سال کاری ستودنی است. کمپانی خودروسازی بوگاتی که امروزه با سوپر ماشین های شیک خود شناخته می شود امسال گرفتن صد و دهمین سالگرد خود را جشن می گیرد. اما این کمپانی که تاریخ دراماتیک آن می تواند برای فیلمنامه یک سریال تلوزیونی کافی باشد قصد دارد تا این تاریخ 110 ساله را با ارائه یک نسخه ویژه از سوپرماشین شیرون جشن بگیرد.

خودرو جدید 110 ans Bugatti نام خواهد گرفت و توسط پرچم فرانسه پوشانده خواهد شد. علاوه بر این، در قسمت های داخلی و خارجی خودرو نیز می توان پرچم سه رنگ قرمز، سفید و آبی فرانسه را مشاهده کرد.

سرنشینان خودروهای پشتی 110 ans Bugatti هر زمان که اسپویلر شیرون بلند شود پرچم فرانسه را می بینند و این سه رنگ همچنین در پشت آینه بغل های خودرو نیز قابل مشاهده خواهد بود. بنابر گفته بوگاتی رنگ های خودرو به سبک وسایل نقلیه رسمی فرانسوی طوری مرتب شده اند تا رنگ آبی همیشه برجسته باشد. رنگ اصلی خودرو تحت عنوان آبی فولادی نامیده می شود درحالی که کالیپرهای ترمز به رنگ آبی سنتی مسابقه ای فرانسه درآمده و روشن تر هستند.

صندلی های 110 ans Bugatti نیز به رنگ آبی سنتی مسابقه ای فرانسه هستند که یک علامت ویژه و نوارهای سه رنگ نیز در آن ها دیده می شود. اگر به فرمان خودرو هم نگاه بی اندازیم می بینیم که توسط چرم و فیبر کربن مات پوشانده شده است.

بوگاتی به هیج عنوان تغییرات مکانیکی را در خودرو جدید اعمال نکرده است. البته حقیقتا شیرون نیازی هم به تغییر ندارد. موتور 8.0 لیتر چهار توربوشارژر W16 خودرو 1500 اسب بخار و 1180 پوند فوت گشتاور تولید می کند.

شیرون به صورت الکترونیکی به سرعت 261 مایل بر ساعت محدود شده است. بوگاتی اعلام کرده است که ممکن است محدودیت سرعت را برداشته و سعی کند رکورد سریعترین خودرو جهان را به این کمپانی برگرداند. این رکورد زمانی به نسخه قبل از شیرون، بوگاتی ویرون، تعلق داشت.

اتور بوگاتی کمپانی خود را در سال 1909 در مولشیم فرانسه به نام خودش تاسیس کرد. این کمپانی پیش از آن که خط تولیدش در سال 1956 عملا متوقف شود خودرو های نمادینی ساخت که هم اکنون توسط کلکسیون دار ها از آن ها نگهداری می شود. نام بوگاتی پیش از ناپدید شدن دوباره در دهه نود میلادی با ساخت سوپرماشین EB 110 بر سر زبان ها افتاد. بوگاتی بعدها توسط فولکس واگن خریداری شد و هم اکنون نیز تحت مالکیت آن قرار دارد. با قرارگرفتن تحت مالکیت فولکس واگن بوگاتی در سال 2005 ویرون، در سال 2016 شیرون و در سال 2018 یک نسخه پیشرفته تر از شیرون را به نام Divo ارائه کرد.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.