تماشا کنید: "مینی چیتا" روبات بامزه MIT که قابلیت پشتک وارو زدن دارد

MIT، موسسه فناوری ماساچوست با جدیدترین روبات چهارپای خود که Mini Cheetah نام دارد، خود را بر سر زبان‌ها انداخته است. مینی چیتای بامزه یک قابلیت بسیار جالب دارد و آن پشتک وارو زدن است.

پشتک زدن از عقب توسط روبات‌ها چیز جدیدی نیست و روبات بزرگتری که توسط بوستون داینامیک ساخته شده بود در ماه نوامبر سال 2017 موفق به پشتک وارو زدن شد. اما مینی چیتا اولین روبات چهارپایی است که قادر است این حرکت آکروباتیک را انجام دهد و این موضوع است که جای تحسین دارد. آدم‌هایی زیادی در جهان وجود دارند که می‌توانند پشتک وارو بزنند، اما چند سگ وجود دارد که چنین قابلیتی داشته باشد؟ با جستجو در یوتیوب می‌بینیم که چندین سگ هم وجود دارند که پشتک وارو می‌زنند، با این برای یک روبات همچنان جذاب است.

مینی چیتا همانطور که از اسمش هم پیداست نسخه کوچک شده Cheetah 3ای است که سال گذشته ساخته شده بود. وزن این روبات 9.07 کیلوگرم است و می‌تواند با سرعت 2.45 متر برثانیه (5.5 مایل برثانیه) بدود. اگر هنوز ذهنتان به سمت سریال Black Mirror نرفته است، باید یادآوری کنیم که این روبات برخلاف ظاهر بانمکش بسیار شبیه به موجودات ترسناک سریال بلک میرور در قسمت Metalhead به نظر می‌رسد.

باوجود این موضوع، مینی چیتا به‌دلیل نوع طراحی و ظاهری که دارد بسیار دوستانه‌تر به نظر می‌رسد. این روبات می‌تواند بپرد، برعکس شود و پا به پای شما پیاده‌روی کند! و مشابه آنچه که در ویدئو خواهید دید در برابر ضربات شما تسلیم نشود. اما در کنار همه این جذابیت‌ها یک موضوع ناراحت کننده هم وجود دارد. برخلاف روبات SpotMini بوستون داینامیک که به قصد یک محصول واقعی تولید شده است، مینی چیتا تنها یک پروژه تحقیقاتی است. این یعنی اگر شما هم مانند ما پس از تماشای ویدئوی زیر از بالا بودن قیمت احتمالی مینی چیتا، روبات شگفت‌انگیز MIT ناراحت شدید، خبر خوب اینست که این روبات قرار نیست که اصلاً به فروش برسد.

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.