حملات سایبری هکرهای ایرانی به بیش از 200 شرکت در سراسر جهان

بر اساس گزارش های منتشر شده ظاهرا مایکروسافت اعلام کرده که هکرهای ایرانی در دو سال اخیر به 200 شرکت خصوصی و دولتی در سراسر جهان آسیب رسانده اند و میلیون ها دلار خسارت وارد کرده اند. در این حملات سایبری از سوی هکرهای ایرانی، به پاک کردن اطلاعات و سرقت داده ها اشاره شده است. ظاهرا این خسارت ها بیش از صدها میلیون دلار بوده است که در ادامه جزییات بیشتر را شرح خواهیم داد.

بر اساس گزارش ها بخش عمده ی این حملات در شرکت های حوزه تولید ماشین آلات، نفت، نظامی، هوایی، انرژی و گاز بوده و کشورهایی نظیر هند، آلمان، عربستان، بریتانیا و ایالات متحده را تحت پوشش قرار داده است. البته به گفته ی مایکروسافت با افزایش مشکلات سیاسی کشورها و تحریم ها علیه ایران، این حملات نیز گسترش یافته است. بررسی ها نشان داده که نحوه ی انجام این حملات زیاد پیچیده نبوده و به طوری کاملا ساده صورت گرفته است. اما به هر جهت این حملات بسیار گسترده بوده و خسارت های زیادی را به 200 شرکت در سراسر جهان وارد کرده است.

هکرهای ایرانی

از سوی دیگر ظاهرا هکرهای ایرانی در انتشار برخی از نرم افزارهای مخرب نیز در دو سال گذشته دست داشته اند و سازمان های زیادی را در خاورمیانه و دیگر کشورهای جهان از طریق این بدافزارها دچار مشکل کردند. البته ظاهرا تیم هایی از هکرها که در حملات مختلف دست داشته اند شناسایی شده و اهدافشان نیز مشخص شده است.

از سوی دیگر سال گذشته این حملات گسترده تر شکل گرفته و بیش از 80 حمله ی مختلف با اهداف مختلف در 12 کشور اروپایی و ایالات متحده رخ داده که برخی از شرکت های اینترنتی، ارتباطی و ادارات دولتی را تحت پوشش قرار داد. در واقع طبق گزارش ها هر کشوری که روابطش در دو سال گذشته با ایران بهم خورد، حملات سایبری ایران علیه این کشورها آغاز شد.

(30 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • این جمله آخری از همه بهتر بود «در واقع طبق گزارش ها هر کشوری که روابطش در دو سال گذشته با ایران بهم خورد، حملات سایبری ایران علیه این کشورها آغاز شد.» =))=))=))قشنگ مشخصه برای خنک شدن دلشون این کارا رو میکنند با اینکه خیلی هم حرفه ای نیستن به گفته متن

  0 پاسخ
 • 534534

  جوک جالبی بود حاجی
  فراوان خندیدیم :emoji1

  1 پاسخ
 • این حمله ها عاقبتش ضررش برای مردم ایرانه ما که از اقتصاد هک شدیم از یک زندگی معمولی محروم شدیم حالا هکرها همه دنیا رو هم هک کنند آخرش که چی فقط ضررش رو ما مردم میبینیم این چیزها هیچ افتخاری برای ما مردم نداره

  1 پاسخ
 • °•○●□■♤♡◇♧¤ $ """ وطنم.. پاره‌ی تنم """ $ ¤♧◇♡♤■□●○•°

  مرگ بر آمریکا و انگلیس و اسرائیل و صعودی و... خلاصه کل دنیا به‌جز ما.. :emoji1:emoji1=))=))

  1 پاسخ
 • چه با افتخار یه کاری ک جرمه رو اطلاع رسانی میکنید :emoji4

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: mahyarSAMSUNG

  :-q

  1 پاسخ
 • گل بود به سبزه نیز ................................................

  1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.