سیستم شما در خطر است و باید هرچه زودتر مرورگر کروم را بروزرسانی کنید!

هر کاری را که مشغول آن هستید کنار بگذارید و همین الان مرورگر کروم خود را بروزرسانی کنید. به تازگی خبری در راستای یک مشکل امنیتی در مرورگر کروم منتشر شده و مهندسان امنیتی گوگل به تازگی هشدار داده اند که کاربران مرورگر کروم باید هرچه سریعتر مرورگر خود را بروزرسانی کنند و جدیدترین نسخه را در اختیار داشته باشند. در ادامه جزییات بیشتر را شرح خواهیم داد.

بر اساس گزارش ها ظاهرا هکرهای به مرورگر کروم نفوذ کرده و با ایجاد یک شکاف امنیتی، این مرورگر و اطلاعات کاربران را به خطر انداخته اند. این شکاف امنیتی که در بخش FileReader ایجاد شده در واقع امکان دسترسی هکرها را به داده های موجود در سیستم کاربران کروم خواهد داد. هنوز جزییات زیادی از این خطر امنیتی ارائه نشده است و اما باید همه ی کاربران این بروزرسانی اخیر را انجام دهند تا از این مشکل امنیتی در امان بمانند.

شکاف امنیتی مرورگر کروم

جدیدترین نسخه کروم در حال حاضر نسخه ی 72.0.3626.121 است که باید با کلیک بر روی در بالای صفحه و رفتن به منوی Help، گزینه About Google Chrome را انتخاب نمایید و نسخه ی این مرورگر خود را بررسی نمایید. اگر این نسخه را در اختیار نداشتید باید بر روی Update کلیک کنید و نسخه ی جدید را در چند ثانیه دریافت خواهید کرد.

باید اشاره کنیم که این حمله به مرورگر کروم، در تاریخ 27 فوریه آغاز شد و تاکنون تیم امنیتی گوگل در تلاش برای برطرف کردن این شکاف بودند. خطر این حمله این بود که به طور مستقیم مرورگر کروم را هدف قرار می داد و خطر بزرگی برای کاربران مرورگر کروم خواهد بود. این شکاف می تواند با یک صفحه ی مخرب، به نصب نرم افزار های مخرب در سیستم کاربران بپردازد و تمامی اطلاعات کاربران را در یک سیستم کامپیوتری در اختیار داشته باشند.

(9 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • حسین عابدینی

    سلام ممنون از اطلاع رسانی شما خسته نباشید

    1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.