ویژگی جدید مایکروسافت برای آینه کردن اندروید در ویندوز 10

مایکروسافت آزمایش به روز رسانی های جدید اپ Your Phone خود را برای ویندوز 10 در این هفته آغاز کرده است. این به روز رسانی ها به کاربران اندروید اجازه می دهند که نمایشگر یک گوشی هوشمند را مستقیما در کامپیوتر خود میرور کنند. ویژگی جدید “phone screen” در این هفته تنها برای اعضای داخلی ویندوز موجود بوده و نیازمند آخرین بیلد آزمایشی از ویندوز 10 و اپلیکیشن Your Phone است. مایکروسافت پیش از ویژگی آینه کردن نمایشگر گوشی در اپ Your Phone طی رویداد سورفیس کمپانی در ماه اکتبر رونمایی کرده بود. این ویژگی به صورت جداگانه نمایشگر ویندوز گوشی را در ویندوز 10 آینه کرده و لیستی از برنامه های اندروید را فراهم می آورد

مایکروسافت درحال تبدیل کردن حالت بلوتوث با مصرف انرژی پایین به عنوان یک الزام در PC ها است و از همین روش برای برقراری ارتباط اپ Your Phone و آینه کردن اندروید در ویندوز 10 استفاده می کند. این بدان معنا است که تعداد زیادی از PC ها قادر به مشارکت در تست ویژگی جدید نخواهند بود اما Surface Go اولین دستگاه سورفیسی خواهد بود که از این بتا تست پشتیبانی می کند.

مایکروسافت همچنین تعداد دستگاه های گوشی هوشمندی که از تست ویژگی آینه کردن اندروید در ویندوز 10 پشتیبانی می کنند را نیز محدود ساخته و در حال حاضر فقط گوشی های Galaxy S8، S8 Plus، S9 و S9 Plus در این لیست دیده می شوند. البته مایکروسافت می گوید که برنامه دارد تا لیست گوشی ها و PC هایی که از این ویژگی پشتیبانی می کنند را به مرور زمان گسترش دهد.

آینه کردن نمایشگر یک راه  هوشمندانه برای آوردن اپ های موبایل به PC و همچین در برگرفتن اندروید توسط مایکروسافت است. این حرکت مایکروسافت مشابه تلاش Bluestacks  و حتی نرم افزار  Dell Mobile Connect است که هردو آن ها تلاش کرده اند اپ های اندروید را به پی سی بیاورند. مایکروسافت هم اکنون تنها در حال آزمایش این ویژگی است اما از آنجایی که ویژگی جدید از نسخه های قدیمی ویندز 10 نیز پشتیبانی می کند، به نظر می رسد که بعد از اتمام تست به صورت یک به روز رسانی جداگانه برای Your Phone ارائه شود.

(1 رای)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • mehrdad

  تلفظ درستش سِرفیس هست نه سورفیس

  0 پاسخ
 • M.R.T

  اکثرا همه نرم افزار Bluestacks میشناسن ولی نسخه های جدیدش بعد از ورژن 0.9 خیلی آزار دهنده هست.
  اگر نرم افزار Nox ، MEmu ، Remix OS نصب کنید میبینید که امکانات زیاد و جزّابی دارن که Bluestacks به پاش نمیرسه.

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.