سامسونگ در فکر تولید یک گوشی/ساعت هوشمند تاشوی جدید است

پس از آنکه نوبیا از نمونه اولیه محصول انعطاف‌‌پذیر خود که یک گوشی هوشمندی بود که توانایی بسته شدن به دور مچ دست و تبدیل شدن به یک ساعت هوشمند را داشت رونمایی کرد، حالا به نظر می‌رسد که سامسونگ هم قصد قدم گذاشتن در همان مسیر را دارد.

محصولی که سامسونگ پتنت آن را هفته گذشته در سازمان جهانی مالکیت معنوی به ثبت رسانده است بسیار شبیه به Nubia Alpha است که توسط کمپانی زیرمجموعه ZTE رونمایی شده بود. تصویر این پتنت اولین بار در یک بلاگ هلندی منتشر شد و طرح‌های آن کمی مبهم به‌نظر می‌رسند. اما جالب اینجاست که سامسونگ صریحاً محصول خود را یک گوشی هوشمند و ساعت هوشمند در یک پکیج معرفی کرده است.پتنت گوشی/ساعت هوشمند تاشوی سامسونگ

درحالیکه اطلاعات مرتبط با مالکیت پتنت سامسونگ در WIPO تنها چند هفته بعد از رونمایی نوبیا آلفا منتشر شده، طرح مفهومی آن یک سال پیش طراحی شده است و این نشان می‌دهد که سامسونگ به خوبی توانسته در تمام این مدت توجه رسانه‌ها از محصول مرموز خود را دور نگه دارد.

مشخصات ساعت/گوشی انعطاف‌پذیر سامسونگ

اندازه‌گیری‌های انجام شده نشان می‌دهد که نسبت ابعاد این دستگاه 27:9 است و این تقریباً مشابه با نوبیا آلفا می‌باشد. البته این موضوع برای آنکه محصول هم به‌عنوان گوشی و هم ساعت قابل استفاده باشد، اجتناب ناپذیر است. طبق اسناد منتشر شده دو سمت این دستگاه دارای آهنرباهایی است که وقتی گوشی به حالت ساعت درمی‌آید، در آن حالت باقی بماند. برای زمانی هم که این دستگاه به عنوان یک گوشی مورد استفاده قرار می‌گیرد، قفلی در پشت آن در نظر گرفته شده تا از بسته شدن ناگهانی آن جلوگیری کند. در قسمت پایین این محصول هم جایگاهی برای پورت شارژ آن در نظر گرفته شده است. اما نکته مثبت ماجرا اینست که به نظر می‌رسد کلید آزاردهنده بیکسبی در آن وجود ندارد.

پتنت گوشی/ساعت هوشمند تاشوی سامسونگ

2019 سالی عجیب و دیوانه‌وار

سال 2019 بدون شک یکی از عجیب‌ترین سالهایی است که در چند سال اخیر از نظر طراحی گجت‌های الکترونیکی تجربه می‌کنیم. سامسونگ اولین شرکتی بود که از گوشی هوشمند انعطاف پذیر خود رونمایی کرد و پس از آن دیگر شرکت‌ها مانند هوآوی، TCL، شیائومی و... یکی پس از دیگر این راه ادامه دادند. در طرف دیگر ماجرا نوبیا از مدل مفهومی ساعت/گوشی انعطاف‌پذیر خود رونمایی کرد و حالا غول کره‌ای در فکر تولید محصولی مشابه است.

به‌نظر شما آیا دوره‌ی گوشی‌های هوشمند با ظاهر عادی به پایان رسیده یا اینها فقط ترندهایی زودگذر به حساب می‌آیند؟

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.