هشدار: بازی خودکشی جدیدی به نام Momo درواتساپ به راه افتاد!

بر اساس گزارش ها ظاهرا به تازگی بازی آنلاینی با عنوان چالش مومو (Momo) در واتساپ، یوتیوب و فیسبوک به راه افتاده که این بازی نیز عملکردی شبیه به بازی نهنگ آبی دارد و تاثیر بدی بر جوانان و نوجوانان داشته است. گفته می شود که این بازی تاکنون باعث خودکشی برخی از نوجوانان شده و وحشتی را در بین یک گروه سنی خاصی ایجاد کرده است که در ادامه توضیحات بیشتر را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

بازی خودکشی جدیدی به نام Momo

قطعا با بازی نهنگ آبی آشنایی داشته اید و ماجرای خودکشی نوجوانان را در مراحل بازی می دانید. اکنون بازی دیگری به راه افتاده که چالش مومو نام دارد و در بین نوجوانان دست به دست می شود. بر اساس گزارش ها این بازی بسیار خطرناک تر از بازی نهنگ آبی بوده و بسیار هدفمند طراحی شده است. باید بگوییم که هدف نهایی این بازی خودکشی کاربران است.

ظاهرا بازی مومو نیز مانند بازی نهنگ آبی، دستوراتی را به کاربران می دهد و کاربران که در واقع کودکان و نوجوانان هستند را تهدید به اجرای دستورات خواهد کرد. تهدید این بازی هم به این صورت خواهد بود که اگر کسی از دستورات پیروی نکند یا قوانین بازی را زیر پا بگذارد، مومو شب به دیدارشان خواهد آمد و آنها را نفرین و اذیت خواهد کرد. مومو در واقع موجود خیالی زشت و ترسناکی است به بزرگسالان هم حس ترس را منتقل می کند چه برسد به کودکان. چهره مومو در واقع تصویر یک مجسمه ژاپنی است که گفته می شود مجسمه ساز این اثر هیچ ارتباطی با این بازی ندارد. اما دلیل انتخاب این مجسمه این است که ظاهرا در داستان های تخیلی ژاپنی، چنین مجسمه ای به دزدیدن کودکان در گذشته می پرداخت و اکنون از تصویر این مجسمه برای بازی روانی کودکان استفاده شده است.

گزارش ها نشان می دهد که تاکنون دو جوان در راستای انجام این بازی خودکشی کرده اند. شروع بازی با یک تماس ناشناس آغاز خواهد شد و پس از آن کاربران باید به آن شماره با مومو چت کنند و دستورات آن را انجام دهند. پیام های مومو اغلب بسیار خشونت آمیز بوده و مومو ادعا می کند که محل زندگی و اطلاعات شخصی افراد را با جزییات کامل در دست دارد در نتیجه نوجوانان همیشه از حضور مومو در اطراف خود احساس خطر خواهند کرد.

Momo

هنوز هدف این بازی خطرناک مشخص نشده و معلوم نیست چه ماجرا و چه گروهی در پشت پرده آن هستند اما این بازی خطر جدیدی برای کودکان و نوجوانان است و باید فرزندانمان را آگاه کنیم. این بازی فعلا در کشورهایی چون آلمان، آرژانتین، آمریکا، مکزیک و فرانسه پخش شده و احتمال داده شده که منبع توسعه آن در آمریکای جنوبی باشد. البته شایان ذکر است که در پی این ماجرا مسئولان واتساپ اعلام کردند که واتساپ از امنیت کافی برخوردار است و کاربران می توانند حساب کاربری افراد ناشناس را مسدود نمایند و به پیام های حسابی به نام Momo پاسخ ندهند. تحقیقات و بررسی ها در این زمینه همچنان ادامه خواهد داشت و به زودی جزییات بیشتر را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

(11 رای‌ها)
 • عمو سامیار ریچ‌کید

  من میخوام به مومو پیشنهاد ازدواج بدم، رو مخش کار کنم باهام دوست شه اغفالش کنم! :xB-):emoji0

  0 پاسخ
 • اون ۲ نفری که با این بازی خودکوشی کردن باید بگم که خودشون مشکل روحی روانی داشتند من باتوجه به این خبر با اجازتون میخوام وارد این بازی بشم و به سازنده و افرادی که وارد معرکه میشن چت کنم و یه کاری به سرشون بیارم که یادشون بمونه ما ایرانی ها خودمون همه رو سر کار میزاریم کلا یه کاریشون میکنم که اونها برن خودکوشی کنن =))=))

  1 پاسخ
 • مهدی

  در پاسخ به: ATLAN

  من باشم بهشون پیام میدم پول زور بده =))
  جاتون رو بلدم دلار بریز به حساب وگرنه لوتون میدم :D

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: مهدی

  آخ آخ آخ دست گذاشتی روی نقطه ضعف من چونکه اسم دلار بشنوم پیام های کنایه آمیزم شکوفا میشن و بد نیست در ادامه بگم که حالا موموی بدبخت با اون قیافه لاغر مردنیش فوق فوقش بتونه یه چند تا آدم بزدل رو بترسونه و فرشته مرگشون بشه اما تو ایران خودمون چیزی داریم که هزار پله از موموی نازنین خطرناکتر ، بیرحم تر ، خانه خرابکن تر و نامرد تر هست و اون چیزی نیست جز دلاری که با وعده و شعار و دروغ عده ای که ادعای آبادانی کشور رو داشتن به وجود اومد و این هیولای هزارسر فرشته مرگ 80 میلیون انسان متمدن و بی گناه هست که ما مردم از چندین دولت قبل تا به الان وعده ای که به بار بشینه رو به چشم ندیدیم و اینجاست که لازمه مومو رو تحسین کنیم که حداقل وعده ای نداده و همون اول کار خودش میگه آقا بیای جلو میمیری =))=))و اون عزیزانی که اینقدر از عکس مومو ترسیدن و نظر منفی گذاشتن نیاز هست یه دوره فیلم کونجورینگ و ترسناک هر چی بود نگاه کنن بلکه ترسشون بریزه :-devil;)

  0 پاسخ
 • humed

  یا خدا مجسمه سازه چطوری اینو ساخته؟

  0 پاسخ
 • علی

  دقیقا با ایشون موافقم
  سخت افزار مگ عزیز این خبر شما میتونه باعث بشه یه سری عوضی بین خود ماها شروع به انجام این بازی بکنن :|

  0 پاسخ
 • چرت وپرت محض

  0 پاسخ
 • :-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

  0 پاسخ
 • اخه سخت افزار مگ چرا باید به چنین شایعه ای بپردازه. این چیه نوشتی آخه /-)

  0 پاسخ
 • :-q:-q:-q:-q:-q:-q:-q:smiley1=))=))=))=))=))=))=))

  0 پاسخ
 • Unitedmetalheads

  من فکر میکردم از هیچی نمی‌ترسم ولی هر وقت اون صورت مومو رو میبینم بدنم میلرزه

  0 پاسخ
 • Ali

  خوشبختانه ما ایرانیا پارسی هستیم واینگلیسی بلد نیستیم که چت کنیم

  0 پاسخ
 • با این زندگی همون بهتر که... البته طرف اگه اینقدر اخمقه پس بذار همون ...:l

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: drjackool

  پس در نتیجه... می‌گفتیم که... خب... پس.... =))=))

  0 پاسخ
 • پوشش این خبر خود به نوعی ترویج این momo میشه.خودت نگاهش میکنی نمیترسی چیه عکسشو بزرگ تو سایت گذاشتید:-L

  0 پاسخ
 • momo

  در پاسخ به: b

  =))=))=))

  1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.