هکرها با هک سیستم مرورگر وب داخلی تسلا، یک مدل 3 برنده شدند

مسابقه هکی با نام Pwn2Own سالانه برگزار می‌شود که امسال برنده این مسابقه جایزه‌ای به ارزش 375000 دلار را که شامل یک تسلا مدل 3 نیز می‌شود، با خود به خانه برد. این جایزه به دلیل نفوذ موفقیت آمیز هکرها به سیستم اطلاعات این خودروی الکتریکی به آنها تعلق گرفته است.

شرکت تسلا، خودروی مدل 3 جدیدش را به Pwn2Own تحویل داده و این اولین باری است که این خودرو در مسابقه شرکت داده می‌شود. این دوازدهمین سالی بود که مسابقه Pwn2Own برگزار می‌شد و ZDI در طول این مسابقات بیش از 4 میلیون دلار جایزه داده است. ریچارد ژو و امت کم ، هکرهای بااستعدادی تحت تیم "Fluoroacetate" بودند که این دوره موفق به هک سیستم مرورگر اینترنت مدل 3 آن هم تنها پس از چند دقیقه تلاش شدند. این دو هکر از باگ JIT (یا  just-in-time) استفاده کردند تا به بتوانند پیغام خود را بر روی نمایشگر این خودرو نشان داده و برنده جایزه شوند. البته بعد از این اتفاق تسلا اعلام کرد که با یک آپدیت نرم‌افزاری ضعف امنیتی کشف شده را برطرف خواهد کرد.

هکرهای برنده تسلا 3

مسابقه Pwn2Own امسال از تاریخ 20 تا 22 مارچ در ونکوور و در 5 شاخه؛ مرورگرهای وب، نرم‌افزارهای مجازی سازی، اپلیکیشن‌های شرکتی، نرم‌افزارهای سرور و دسته جدید مرتبط با خودرو برگزار شد. در طی این مسابقه جوایزی به ارزش 545 هزار دلار برای پیدا کردن 19 باگ منحصربه‌فرد در مرورگر سافاری اپل، اج مایکروسافت، ویندوز، VMware  Workstation، موزیلا فایرفاکس و تسلا به هکرها اهدا شد.

تسلا از سال 2014 و زمانیکه اولین برنامه کشف باگ را راه‌اندازی کرده بود، رابطه خوبی با جامعه هکرها داشته و از آن زمان این رابطه بزرگتر و بیشتر شده است. سال گذشته این شرکت سقف میزان جایزه پرداختی را از 10 هزار دلار به 15 هزار دلار افزایش داد و محصولات انرژی خود را به این جوایز اضافه کرد. امروزه تمامی خودروهای تسلا، میزبانی مستقیم سرورها و خدمات و اپلیکیشن‌های آنها همگی جزء برنامه کشف باگ می‌باشند.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.