وضعیت ارتباطی شهرهای سیل‌زده–خدمات رایگان اسنپ، همراه‌اول و ایرانسل به سیل‌زدگان

روز گذشته بارش‌های سیل آسا در کشور برای ساعاتی باعث قطع ارتباط بسیاری از شهرهای کشور شد. حالا با آرام شدن نسبی هوا خبر برقرار مجدد ارتباطات توسط آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به گوش می‌رسد. روز گذشته حمید فتحی، معاون وزیر ارتباط در توئیتی اعلام کرده بود:

هر سه مسیر فیبر نوری کشوری استان ایلام بر اثر سیل و نیز رانش زمین، از بامداد امروز قطع شده و ارتباطات استان ایلام با خارج استان قطع است. 2 نقطه از قطعی‌ها در زیر آب و یک نقطه قابل دسترس در حال تعمیر است. تا ساعتی دیگر ارتباطات به شرایط عادی بازخواهد گشت.

او ساعاتی بعد اعلام کرد که ایلام به شبکه ارتباطی کشور بازگشته است. اما پلدختر یکی دیگر از مناطقی بود که به‌شدت تحت تأثیر سیل قرار گرفت و ویدئوهای بسیار ناراحت کننده‌ای از به زیر آب رفت منازل ساکنین این منطقه منتشر شد. اما وزیر ارتباطات شب گذشته از برقراری ارتباطات در این شهر خبر داد و گفت:

با رومینگ شبکه اینترنت روستایی با همراه اول و ایرانسل، اینترنت و پیامک در مناطق سیل زده پلدختر برقرار شد. تلاش‌ها برای برقرای سرویس مکالمه در جریان است. از اپراتورها خواستم ارتباطات رایگان برای مناطقی از لرستان سریعا فراهم گردد.

ساعاتی بعد از این اطلاع‌رسانی اعلام شد که پس از برقرار شدن اینترنت از ساعاتی قبل در بخش‌هایی از پلدختر، اولین سایت مخابراتی برای برقراری تماس‌های صوتی نیز لحظاتی پیش در مدار قرار گرفت.  وزیر ارتباطات همچنین اعلام کرد که در تماسی که با افرادی در پلدختر داشته، متوجه این موضوع شده است که مردم وضعیت مناسبی ندارند.

ساعاتی پیش نیز جهرمی در حساب توئیتر خود از برقرای ارتباطات کوهدشت و رومشکان در استان لرستان خبر داد و گفت:

ارتباطات شهرهای کوهدشت و رومشکان استان لرستان در ساعت 6 صبح به شرایط عادی بازگشت. هم اکنون ارتباطات شهرهای گچساران و دهدشت در کهکیلویه و بویراحمد و زیرآب و پل سفید در مازندران به علت قطعی فیبرنوری از چند مسیر با اختلال گسترده مواجه است که تا ساعاتی دیگر مرتفع خواهد شد.

سیل در پلدختر

مکالمه و پیامک رایگان دو اپراتور در مناطق سیل زده

ایرانسل و همراه اول هم در راستای کمک به مناطق سیل‌زده مکالمات و ارسال پیامک را روز جمعه، 16 فروردین رایگان کردند. ایرانسل مناطق پلدختر، کوهدشت، رومشگان، دهلران، مهران، ملک‌شاهی، دره‌شهر، آبدانان، سیروان، چرداول و ایوان شامل طرح خود معرفی کرد. البته پیش‌تر اعلام شده بود که خدمات این اپراتور (مکالمه و پیامک) در مناطق بندر ترکمن، آق‌قلا، گمیشان و دیگر مناطق سیل‌زده استان گلستان نیز تا 16 فروردین رایگان است.

همراه اول هم از رایگان بودن خدمات درون و بیرون شبکه خود در شهرهای پلدختر، کوهدشت، رومشکان، معمولان، دهلران، مهران، ملک‌شاهی، دره‌شهر، آبدانان، سیروان، چرداول و ایوان خبر داد. البته این اپراتور هم هفته گذشته برقراری مکالمه و ارسال پیامک را در شهرهای آق قلا، بندرترکمن و گمیشان و روستاهای اطراف رایگان اعلام کرده بود.

سیل در پلدختر

اسنپ و ارائه خدمات رایگان به سیل‌زدگان

اسنپ هم سفر به مناطق امن اعلام‌شده را تا ساعت 24 چهارشنبه (14 فروردین) برای شهروندان و مسافران نوروزی رایگان کرد. مسافران با استفاده از کد panahro می‌توانند به مقاصد امن به صورت رایگان سفر کنند. همچنین برای قدردانی از کاربران راننده در شهر خرم‌آباد کمیسیونی از این عزیزان دریافت نخواهد شد و هزینه سفرها به طور کامل از سوی اسنپ پرداخت می‌شود.

مناطق اسکان اضطراری در خرم‌آباد

نمایشگاه بین‌المللی خرم‌آباد
بیمارستان عشایر، خیابان رازی
مسجد امام حسن عسکری (ع)، گلدشت شرقی، خیابان فردوسی
مسجد امام علی (ع)، گلدشت غربی، خیابان ارم
مسجد حضرت رسول (ص)، پشته حسین‌آباد
مسجد امام علی (ع)، پشته حسین‌آباد، پاکمهر ۲۵
مسجد تقی حیدری، شقایق خیرآباد
مسجدالنبی (ص)، شمشیرآباد، کوه علی‌آباد
مسجد آیت‌الله مدنی، شمشیرآباد
مسجد صاحب‌الزمان، خیابان رازی
مسجد مدنی، چهارراه طیب

(29 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.