نوجوان ژاپنی تولیدکننده کیک زرد فقط به شیمی علاقه دارد

نیروی پلیس ژاپن به جوان 16 ساله‌ای مشکوک شده است که به صورت آنلاین اورانیم معامله کرده و آن را به سنگ معدنی اورانیوم یا همان کیک زرد تبدیل کرده است. اما گفته می‌شود او بیش از آنکه مشتاق تولید سلاح‌های هسته‌ای باشد، فقط علاقه زیادی به شیمی دارد.

Japan Times گزارش داده است که نیروی پلیس توکیو اعلام کرده که مشغول تحقیقات بر روی این نوجوان دبیرستانی است. ژاپن تایمز با بررسی اطلاعاتی که اداره پلیس به دادستانی فرستاده عنوان کرده است که این دانش‌آموز سال گذشته ترکیبات انفجاری تولید و پردازش کرده است. این نوجوان که نامش به دلیل آنکه مورد سوءاستفاده قرار نگیرد، اعلام نشده است، متهم به نقض قانون کنترل مواد منفرجه است. نیروی پلیس ژاپن همچنین معتقد است که او می‌تواند به اتهام نقض قانون راکتورهای هسته‌ای نیز مجرم شناخته شود.

پسر 16 ساله ژاپنی تولیدکننده کیک زرد در زیرزمین خانه‌اش!

کیک زرد یک فرم پردازش شده از اورانیوم است که می‌تواند برای استفاده از سوخت راکتورهای هسته‌ای و حتی برای استفاده در سلاح‌های هسته‌ای غنی سازی شود. براساس اطلاعات نشریه South China Morning Post این نوجوان اولین بار زمانی توجهات را به سمت خود جلب کرد که در لیست حراجی آنلاین یاهو اورانیوم 99.9 درصد را لیست کرده بود. سازمان تنظیم مقررات هسته‌ای کشور ژاپن در ژانویه سال 2018 به نیروی پلیس در این رابطه هشدار داد. پلیس تشخیص داد که این ماده اورانیوم واقعی بوده و توسط نوجوان کنجکاو خریداری شده است. به گفته ژاپن تایمز، نیروهای پلیس دریافته‌اند که این شخص کیک زرد را نیز در لیست حراج آنلاین خود قرار داده است.

Japan News گزارش داده است که پلیس در خانه این نوجوان کیک زرد پیدا کرده‌اند و این نوجوان به پلیس گفته است که اورانیوم را خریداری کرده و آن را فراوری کرده است. اظهارات او و میزان کم اورانیومی که یافت شده افسران را متقاعد کرده است که این شخص علاقه زیادی به علم شیمی دارد و در واقع قصد تولید بمب را نداشته است. اما مقامات پلیس کشف کرده‎اند که او از طریق توئیتر و برنامه پیام‌رسان لاین با یک شخص 19 ساله ژاپنی در ارتباط بوده است، کسی که ماه گذشته به دلیل تولید مواد، داشتن اسلحه و مواد منفجره به زندان رفته است.

براساس منابع انعکاس دهنده این خبر، نوجوان 16 ساله تنها یکی از چندین نفری است که سازمان تنظیم مقررات هسته‌ای به دلیل خرید اورانیوم در سایت‌های حراج آنلاین آنها را تحت نظر دارد.

(3 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • کاشکی کمی هم از اختراعات جوانان ایرانی که در زیر زمینهای خانه هایشان گرد میخورند خبر میرفتی:(د.

    0 پاسخ
  • مواد منفجره نه منفرجه:smiley1وای خدا یاد او مصاحبه تاریخی افتادم که یارو میگفت رفتیم مواد منفرجه برداشتیم چندتا تانک رو منفرج کردیم :smiley1:-((

    1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.