معاون وزیر ارتباطات: تعرفه مکالمات تلفن ثابت گران نخواهد شد

شرکت مخابرات ایران پیشنهادی به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مبنی بر افزایش تعرفه‌های تلفن ثابت ارائه داده است. اما به نظر می‌رسد که با این پیشنهاد موافقت نشده است. چرا که حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مصاحبه با خبرگزاری مهر اعلام کرده است که این سازمان به مخابرات راهکار دیگری ارائه داده است تا کاربران افزایش هزینه در تعرفه تلفن ثابت را تجربه نکنند.

فلاح جوشقانی درخصوص جزئیات درخواست مخابرات اذعان داشت که این شرکت در نیمه دوم سال 97 درخواست خود مبنی بر افزایش تعرفه را به رگولاتوری داد تا با توجه به افزایش هزینه‌ها و حکم لغو دریافت هزینه آبونمان، بتواند تا حدی ضرر و زیان‌های خود را جبران کند، اما با بررسی‌هایی که از سوی رگولاتوری انجام شد، رگولاتوری با اصلاح تعرفه سرویس‌های تجاری این شرکت موافقت کرد تا مانع از افزایش تعرفه مکالمات برای مشترکان خانگی شود. او در ادامه افزود:

به این معنی که قیمت سرویس‌های E1 و B2B مخابرات برای حدود 30 هزار مشترک سازمانی این شرکت اصلاح شد. این اصلاح تعرفه، ضرر و زیان حدود 50 تا 60 درصد هزینه‌های مخابرات را جبران کرد. تعرفه سرویس‌های مشترکان سازمانی مخابرات مطابق مصوبه 26 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به مخابرات ابلاغ شده بود که طی 10 سال اخیر تغییری نداشت. از این رو ما موفق شدیم در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، این تعرفه‌ها را اصلاح کنیم. از سوی دیگر با اصلاح این تعرفه‌ها، اپراتورهای FCP نیز می‌توانند سرویس پهنای باند اختصاصی خود را بر مبنای این اصلاح مصوبه، ارائه دهند.

معاون وزیر ارتباطات نیز اشاره داشت که ابطال مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات در رابطه با تعرفه‌های مخابراتی و حذف آبونمان از سوی دیوان عدالت موجب شد تا درآمد مخابرات در حدود 700 میلیارد تومان با کاهش همراه باشد، اما حالا با اصلاح تعرفه مشترکان سرویس‌های سازمانی مخابرات، کاهش درآمد آنها در حدود یک سوم جبران شده است.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.