هزینه 22.6 میلیون دلاری فیسبوک برای امنیت مارک زاکربرگ

روز گذشته در خبری که نشریه گاردین آن را منتشر کرده، اعلام شده است که فیسبوک در سال 2018 مبلغ 22.6 میلیون دلار برای امنیت مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی این شرکت هزینه کرده است.

مارک زاکربرگ در سه سال گذشته تنها مبلغ 1 دلار حقوق از فیسبوک دریافت کرده است، اما این همه مخارجی نیست که فیسبوک برای او پرداخت کرده است. چرا که در گزارش قانونی که روز جمعه منتشر شد، معلوم شد که 22.6 میلیون دلار در لیست مخارج زاکربرگ بوده است که بیشتر آنها با امنیت شخصی او استفاده شده است.

هزینه سرسام آوری که امنیت بینانگذار فیسبوک دارد

از این مبلغ نزدیک به 20 میلیون دلار آن برای امنیت زاکربرگ و خانواده او استفاده شده است. این در حالیست که سال قبل‌تر، یعنی 2017 امنیت این خانواده 9 میلیون دلار برای فیسبوک خرج برداشته بود. علاوه‌براین زاکربرگ مبلغ 2.6 میلیون دلار برای استفاده شخصی از جت‌های شخصی خود دریافت کرده است که کمپانی اعلام کرده این هم بخشی ازبرنامه امنیت کلی او بوده است.

در چند سال گذشته فیسبوک بازخورد بسیار بدی از سمت کاربران درخصوص نقش روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا دریافت کرده است و پس از ماجرای رسوایی موسسه کمبریج آنالتیکا که به موجب آن اطلاعات میلیون‌ها کاربر بدون رضایت شخصی به دست این موسسه رسید، محبوبیت فیسبوک لکه‌دارتر شد.

شریل سندبرگ، مدیر عملیاتی فیسبوک در سال 2018 با مبلغ 23.7 میلیون دلار به خانه رفت، این درحالی بود که میزان درآمد او در سال 2017، مبلغ 25.2 میلیون دلار بود. این یعنی میزان درآمد او در سال گذشته 1.5 میلیون دلار کمتر از 2017 بوده است.

به غیر از کاهش درآمد شریل سندبرگ، گفته شده است که Reed Hastings، مدیر اجرایی نتفلیکس هم صندلی خود در هیئت مدیره فیسبوک را ترک خواهد کرد و برای انتخابات مجدد نامزد نخواهد شد. این در حالیست که او از سال 2011 عضو هئیت مدیره این شبکه اجتماعی  بود.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.