ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه ممنوع شد – روازنه فقط 500 پیام

سرانجام پس از پیگیری‌های وزرات ارتباطات مبنی بر جلوگیری پیامک‌های تبلیغاتی آزاردهند، براساس مصوبه  شورای عالی فضای مجازی و آیین‌نامه‌ها مربوط به آن که از سوی وزارت ارشاد تهیه شده بود، ارسال پیامک انبوه ممنوع اعلام شد. مجید حقی، معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری امروز با اعلام این موضوع، از محدودیت ارسال 500 پیامک در طول روز خبر داد و گفت:

در مقررات تصویب شده در شورای عالی فضای مجازی، سقف مجاز برای ارسال پیامک در شبانه‌روز 500 پیامک تعیین شده است که اپراتورهای تلفن همراه از امروز آن را اجرایی می‌کنند.

حقی ضمن اعلام این موضوع که تصمیم مورد نظر در راستای رسالت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر حمایت و حافظت از حق مشترکانش در حوزه ICT گرفته شده است، ابراز امیدواری کرد که شهروندان از این ممنوعیت ابراز رضایت داشته باشند.

تا چند سال پیش غیرفعال کردن پیامک‌های تبلیغاتی برای مشترکان همواره با ترس از این موضوع همراه بود که ممکن است در این راه امکان دریافت پیامک از سازمان‌های مهم مانند بانک‌هایی که در آن حساب دارند را نیز از دست بدهند. اما پس از گلایه کاربران از دریافت پیامک تبلیغاتی، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، اپراتورهای تلفن همراه را ملزم به ایجاد سامانه‌ای کرد که از طریق وارد کردن یک کد واحد، امکان اطلاع‎رسانی به کاربر از پیامک‌های تبلیغاتی و ارزش افزوده در هر سه اپراتور فراهم شود، تا کاربران بتوانند این پیامک‌ها را با اختیار خود قطع کنند.

خداحافظی با پیامک تبلیغاتی برای همیشه؟

اما پس از راه‌اندازی سامانه *800# تبلیغ‌کنندگان از راهکار جدیدی بهره گرفتند و آن ارسال پیامک انبوه با سیم‌کارت‌های شخصی به جای سرشماره‌های ارسال پیامک انبوه بود. این موضوع حتی باعث ایجاد سوءاستفاده چندین شرکت با پیامک‌های تبلیغاتی شد. حالا باید دید که آیا با ایجاد محدودیت 500 پیامک در شبانه‌روز آیا شاهد پایان عصر تبلیغات به این روش منسوخ شده خواهیم بود و یا دورزنندگان قانون راه دیگری برای آزار مشترکین تلفن‌های همراه پیدا خواهند کرد.

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.