حفره امنیتی اینترنت اکسپلورر به هکرها اجازه سرقت اطلاعات کاربران را می‌دهد

حتی نیازی نیست از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده کنید تا برای شما مشکل‌ساز شود. مرورگر مایکروسافت که شهرت بسیار بلندبالایی برای امنیت ضعیف خود دارد، حالا در آن اندازه‌ای وضعیت خطرناکی دارد که حتی نیاز نیست از آن به عنوان مرورگر استفاده کنید، همین که آن را بر روی سیستم خود داشته‌ باشید، به هکرها اجازه حمله را داده‌اید.

John Page، یک محقق امنیتی از یک آسیب‌پذیری در فایل‌های MHT (فرمت آرشیو وب در IE) این مرورگر وب داده است که هکرهای به وسیله آن می‎توانند هم از کاربران ویندوزی جاسوسی کنند و هم اطلاعات و داده‌های آنها را به سرقت ببرند. از آنجاییکه ویندوز به‌طور پیش‎فرض فایل‌های MHT را توسط مرورگر اینترنت اکسپلورر باز می‌کند، شما برای به دام هکرها افتادن اصلاً نیازی نیست که این مرورگر را باز کنید. همه آن چیزی که هکرها به آن نیاز دارند اینست که شما بر روی فایل‌هایی با این فرمت در چت یا ایمیل برای‌تان ارسال می‌شود، کلیک کنید.

این حفره امنیتی در حال حاضر بروی سیستم‌هایی با ویندوز 7، ویندوز 10 و ویندوز سرور 2012 R2 تأثیرگذار خواهد بود. این آسیب‌پذیری بدون شک مشکل بزرگی به حساب می‌آید که افشا شده است. John Page مدعی شده زمانی جزئیات این حفره امنیتی را منتشر کرده است که مایکروسافت از ارائه آپدیت امنیتی فوری برای رفع آن سر باز زده است. ردموندی‌ها اعلام کرده‌اند که رفع این مشکل در آپدیت‌های آینده مد نظر قرار خواهد گرفت. در حالیکه این نشان می‌دهد که مایکروسافت در فکر ارائه یک پچ برای رفع مشکل است، اما در حال حاضر میلیون‌ها کاربر ویندوز در معرض این آسیب‌پذیری امنیتی قرار گرفته‌اند.

راه چاره چیست؟

تا زمانیکه مایکروسافت آپدیتی برای رفع این آسیب‌پذیری امنیتی ارائه نکند، راه‌حل صد درصدی برای رفع آن وجود ندارد. اما می‌توانید با غیرفعال کردن اینترنت اکسپلورر و استفاده از برنامه دیگری که بتواند فایل‌های MHT را باز کند، از بروز مشکل‌های احتمالی جلوگیری کنید. البته بد نیست یک بار دیگر این موضوع را نیز یادآوری کنیم که از کلیک کردن و بازکردن کردن لینک‌ها و ایمیل‌های ناشناس و مشکوک نیز خودداری کنید.

(4 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.