خنثی کننده ویروس مشهور واناکرای به 10 سال حبس محکوم شد

پژوهشگر نرم‌افزارهای مخرب، Marcus Hutchins به اتهام ساخت دو نرم‌افزار مخرب بانکی مجرم شناخته شد. هاچینز که ملیتی بریتانیایی دارد و در زمینه امنیت سایبری در سایت MalwareTech فعالیت می‌کند، در آگوست سال 2017 زمانیکه بعد از حضور در کنفرانس Def Con security قصد بازگشت به انگلستان را داشت، در لاس وگلاس دستگیر شد. دادستان او را به دلیل ساخت بدافزار بانکی Kronos در سال 2014 متهم شناخت اما او بعد از این ماجرا به قید وثیقه آزاد شد.

طرح دعوی این پرونده در ویسکانزین تکمیل شد و محاکمه او مدتی بعد آغاز شد. هاچینز اتهامات خود درخصوص Kronos، تروجانی که می‌تواند برای سرقت رمزهای عبور و اعتبارنامه‌ها از وب‌سایت‌های بانکی مورد استفاده قرار گیرد را پذیرفت. در سال‌های این تروجان همچنان در حال گسترش بوده است. او همچنین یک اتهام دیگر را نیز در این پرونده قبول کرد. هاچینز حالا برای این اتهامات خود به 10 سال حبس محکوم شده است. او در بیانیه‌ای کوتاه در وب‌سایت خود گفته است:

من از این اقدامات خود پشیمان هستم و مسئولیت کامل اشتباهاتم را می‌پذیرم. من بزرگ شدم. از مهارت‌هایی که چند سال پیش از آنها سوءاستفاده می‌کردم، در جهت اهداف سازنده استفاده می‌کنم. من همچنان وقت خود را صرف تأمین امنیت مردم از حمله‌های بدافزاری خواهم کرد.

هکری که مسیر زندگی خود را عوض کرد

جالب است بدانید که هاچینز چند ماه پیش از دستگیری خود، در ماه می سال 2017 توانست جلوی انتشار حمله‌های مخرب WannaCry را بگیرد. بعدها مشخص شد که این حملات از ابزارهای هکری قدرتمندی که توسط آژانس امنیت ملی توسعه یافته بود، با پیدا کردن راه نفوذ به سیستم‌های ویندوزی هزاران نفر، نرم‌افزار مخرب نصب می‌کرد. این حمله بعدها به گروهی هکری که مورد حمایت کره شمالی بود نسبت داده شد. واناکرای در سیستم بیمارستان‌های انگلستان و شرکت‌های بزرگ در سراسر جهان اختلال ایجاد کرده بود.

هاچینز با متوقف کردن این حمله، یک قهرمان لقب گرفت. او به دلیل تلاش‌های خود در زمینه حفظ امنیت کاربران، مورد ستایش جامعه امنیت قرار گرفته است و به دیگران نشان داده است که چگونه می‌توان توانایی‌های خود را در جهت درستی استفاده کرد. حالا باید که کارهای مثبت او در این زمینه می‌تواند به کم کردن مجازاتش کمک کند و یا باید کماکان 10 سال از عمر خود را در زندان سپری کند.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.