تسلا به‌زودی از فناوری تمام خودران برای خودروهای برقی خود رونمایی می‌کند

یکی از دلایلی که کمپانی تسلا طی سال‌های گذشته توانسته است در عرصه تولید انبوه خودروی الکتریکی به موفقیت چشم‌گیری دست پیدا کند این است که این کمپانی در ابتدا و قبل از اینکه پروژه تولید خودروهای الکتریکی را آغاز کند بر روی چگونگی سودآوری از تولید این نوع خودروها تمرکز کرده بود و پس از یافتن این پاسخ که طراحی و تولید خودروهای الکتریکی چگونه می‌تواند برای او سودآور باشد این پروژه را آغاز کرد از این‌رو از گذشته تاکنون رشد چشم‌گیری در این زمینه داشته است.

اما اکنون کمپانی تسلا پرسشی جدید را برای خود مطرح کرده است به‌گونه‌ای که به‌دنبال این است که بداند چگونه می‌تواند سودآوری حاصل از قیمت‌گذاری بر روی خودروهای تولید انبوه را افزایش داد و به‌دنبال پیداکردن راه حلی برای این هدف جدید خود است. یکی از راهکارهایی که این کمپانی برای این هدف خود به‌کار گرفته است تغییرات قیمت امکانات خودران برای خودروهای برقی است. از این‌رو کمپانی تسلا برای چهارمین بار طی 6 هفته آینده تغییرات جدید را در قیمت امکانات خودران خودروهای برقی خود اعلام کرده است.فناوری تمام خوردوارن خودروهای برقی تسلا

حتی مدیرعامل کمپانی تسلا، آقای ایلان ماسک به افزایش قیمت سیستم تمام‌خودران در خودروهای برقی اشاره کرده است و گفته است که این میزان قیمت در طول زمان افزایش پیدا می‌کند اما اولین افزایش قیمت از ماه آینده آغاز خواهد شد.

بهتر است بدانید که فناوری تمام‌خودران و یا بهتر است بگوییم FSD با اتوپایلوت که یک سیستم نیمه‌خودران است متفاوت  است. به‌گونه‌ای که اتوپایلوت شامل یکسری امکانات شامل:  فرمان‌دهی خودکار و کنترل کروز وابسته به ترافیک، تغییر خودکار مسیر حرکت، پارک خودروی برقی، فراخوانی و ناوبری است اما سیستم FSD علاوه‌بر اینکه از تمامی این قابلیت‌ها برخوردار است از ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود نیز بهره‌مند است.فناوری تمام خوردوارن خودروهای برقی تسلا

قیمت برخی از محصولات کمپانی تسلا که اتوپایلوت هستند حدود 3000 تا 4000 دلار است اما خودروهایی که از سیستم FSD برخوردار هستند دارای قیمت 5000 دلاری هستند. اما این قیمت کنونی خودروهای حاوی سیستم FSD است چراکه قرار است تا پایان سال جاری ویژگی‌های دیگری شامل قابلیت تشخیص چراغ راهنمایی و علائم رانندگی همراه‌با امکان رانندگی خودران در محیط‌های شهری به سیستم FSD اضافه خواهد شد از این‌رو قیمت خودروهایی که از این سیستم بهره‌مند هستند به بیش از 5000 دلار خواهد رسید. 

(0 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.