چاپ کردن این صفحه
اولین ابرخودرو برقی ساخته‌شده توسط یک خودروساز بریتانیایی

اولین ابرخودرو برقی ساخته‌شده توسط یک خودروساز بریتانیایی

یکی از بزرگترین تولید‌کننده‌های خودرو، کمپانی لوتوس است که اعلام کرده در حال ساخت یک ابرخودروی الکتریکی است. ابرخودروی تمام الکتریکی کمپانی لوتوس Type 130 نام دارد. جالب است بدانید که این ابرخودروی تمام ، اولین ابرخودروی تمام الکتریکی است که از سال 2008 به بعد توسط کمپانی لوتوس طراحی و ساخته شده است.

کمپانی لوتوس در نام‌گذاری ابرخودروی الکتریکی خود از نام خودروهای نوآورانه الهام گرفته است. طراحی این ابرخودرو به‌گونه‌ای است که از ارتفاع کمی برخوردار بوده از این‌رو دارای بدنه عریضی است. مدیر بخش طراحی این ابرخودرو در زمینه نوع طراحی این خودرو اشاره کرده است که Type 130 در اندازه نمونه اورا که 4.4 متر طول دارد طراحی شده است البته کم‌ارتفاع‌تر است و همچنین به میزان 2 متر عریض است.

جالب است بدانید که از ساختار فیبرکربنی در طراحی و ساخت Type 130 استفاده شده است و قرار است که این خودرو در خط تولید اصلی این کمپانی مونتاژ شود علاوه‌بر این از طراحی قطره اشکی نیز در این خودرو استفاده شده است. درزمینه فضای داخلی خودرو باید به فضای کمی که کابین این خودرو دارد اشاره کنیم البته از آن‌جایی که این ابرخودرو الکتریکی یک خودرو سوپراسپرت است چنین فضای کمی بدیهی است و نمی‌توان از آن ایرادی گرفت.اولین ابرخودرو برقی بریتانیایی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این خودرو این است که از دو تونل هوا در قسمت عقب آن استفاده شده است. طراح ابرخودرو Type 130 گفته است در استفاده از تونل‌های هوا در عقب این خودرو از خودروهای مسابقه‌ای LMP الهام گرفته است. در زیر پای سرنشینان جلوی خودرو پک‌های باتری قرار داده شده است که قدرت را به چهار چرخ این خودرو منتقل می‌کند.

باوجود اطلاعات بیشتری در زمینه ابرخودرو تمام الکتریکی Type 130 منتشر نشده است اما این احتمال وجود دارد که قوای محرکه این خودرو توسط تیم مهندسی پیشرفته ویلیامز طراحی می‌شود. البته اگر چنین اتفاقی بیافتد و این دو شرکت با یکدیگر همکاری داشته باشند پیوندی بین آن‌ها در مسابقات فرمول یک شکل خواهد گرفت.

پیش‌بینی شده است که قدرت این خودرو برابر با 1000 اسب بخار باشد و همچنین برد مسافتی بیش از 400 کیلومتر را ارائه دهد.

(2 رای‌ها)
© 2018 SakhtafzarMag.com. All Rights Reserved. Designed by Web3nter.IR