چاپ کردن این صفحه
121 هزار سیم‌کارت شخصی ارسال کننده پیامک تبلیغاتی مسدود شدند

121 هزار سیم‌کارت شخصی ارسال کننده پیامک تبلیغاتی مسدود شدند

چند وقتی است که مبارزه با پیامک‌های تبلیغاتی و اشخاصی که با سیم‌کارت‌های شخصی پیامک تبلیغاتی ارسال کرده و باعث مزاحمت کاربران می‌شوند آغاز شده است و باید قبول کنیم که حجم پیامک‌های تبلیغاتی دریافتی تا حد زیادی کم شده است. پس از آنکه کاربران با آگاهی از چگونگی غیرفعال کردن پیامک‌های انبوه تا حدی این مشکل را حل کردند، همچنان ارسال این سبک محتوا با شماره‌های شخصی مشاهده می‌شود، اما برخورد با این سبک تبلیغات هم آغاز شده است.

برای جلوگیری از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی راه‌های متنوعی درنظر گرفته شده است که  از جمله آنها استفاده از سامانه ستاره 800 مربع است که از طریق آن می‌توان دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را غیرفعال کرد. از طرف دیگر سازمان تنظیم مقررات نیز سامانه 195 را برا برای ساماندهی پیام‌های تبلیغاتی با شماره‌های شخصی راه اندازی کرده است. البته نوعی دیگری از نظارت بدون شکایت کاربران نیز وجود دارد که از طریق شناسایی رفتار سیم‌کارت‌ها که تنها اقدام به ارسال پیامک انبوه می‌کنند نیز وجود دارد.

سازمان تنظیم مقررات با یک جمع‌بندی از تمامی از سامانه‌ها آماری از تعداد دقیق خطوط شخصی قطع شده به دلیل استفاده از شماره خود برای تبلیغات را اعلام کرده است. مجید حقی، معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اذعان داشته است که حالا شکایت‌ها درخصوص پیامک‌های تبلیغاتی کم شده است و ارسال آنها عموماً از شماره‌های شخصی بوده است. به گزارش خبرگزاری ایسنا، حقی ارسال پیامک تبلیغاتی از شماره‌های شخصی را تخلف عنوان کرده و اعلام کرده است که رگولاتوری نسبت به قطع آنها اقدام خواهد کرد.

مسدود شدن 121 هزار سیم‌کارت شخصی به‌دلیل تبلیغات

سایت سازمان تنظیم مقررات ارتباطات نیز اعلام کرده است که تاکنون چند شماره به همین دلیل قطع شده است. طبق آمار منتشر شده در سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تا امروز بیش از 121 هزار سیم‌کارتی که به عنوان سیم‌کارت‌های مزاحم ارسال‌کننده‌ی پیامک تبلیغاتی شناسایی شدند، مسدود شدند. البته از آنجایی که روند تهیه سیم‌کارت بسیار آسان است و کاربران معمولاً رقم بالایی برای خرید آن پرداخت نمی‌کنند، همچنان شاهد این هستیم پیامک‌های تبلیغاتی با سرشماره شخصی ارسال می‌شود. به خاطر داشته باشید که می‌توانید با ارسال این شماره‌ها با سامانه 195 نسبت به مسدود شدن آنها اقدام کنید.

(1 رای)
© 2018 SakhtafzarMag.com. All Rights Reserved. Designed by Web3nter.IR