تماشا کنید: تست مقاومت جالب ساعت/گوشی هوشمند نوبیا آلفا

نوبیا شرکت زیرمجموعه ZTE که اولین گوشی هوشمند با دو نمایشگر را ساخته بود، در نمایشگاه MWC 2019 از نوبیا آلفا رونمایی کرد. این ساعت / گوشی هوشمند دارای یک صفحه نمایش 4 اینچی OLED انعطاف‌پذیر است که نوبیا آن را در نتیجه همکاری با شرکت Visionox تولید کرده است. قیمت این دستگاه مشابه اپل واچ است و بد نیست بدانید که برای آزمون درستی عملکرد آن نوبیا بیش از 1000 بار آن را تا کرده  و باز هم سالم مانده است. اما آیا این معیار درستی برای سنجش میزان مقاومت nubia α است؟

تست مقاومت نوبیا آلفا

برای آنکه بدانیم ساعت هوشمند نوبیا که دارای نمایشگر انعطاف‌پذیر OLED است، چه اندازه مقاومت دارد، به سراغ زک نلسون و کانال یوتیوب او JerryRigEverything رفتیم.

همانطور که در ویدئوی بالا مشاهده کردید، این تست مانند روال همیشگی ویدئوهای زک با میزان مقاومت صفحه‌ نمایش آغاز شد. از آنجاییکه نمایشگر انعطاف پذیر این ساعت OLED است انتظار مقاومت خوبی از آن می‌رفت، اما این نمایشگر از سطح 2 دچار خراش شد و خراش‌ها در سطح 3 و 4 عمیق‌تر شد. دلیل این موضوع هم لایه محافظی پلاستیکی است که روی نمایشگر OLED است. البته زک اشاره می‌کند که این لایه احتمالاً مانند گوشی گلکسی فولد بخشی از ساختار نمایشگر گوشی است و او به لطف تجربه دیگران (مارکس براونلی) از این موضوع درس گرفته و لایه مورد نظر را جدا نمی‌کند.

در تست مقاومت در برابر شعله‌های آتش نیز مشاهده خواهید کرد که همین لایه به آسانی در برابر آتش ذوب می‌شود. باوجود آنکه این لایه اصلی نمایشگر نیست، اما از آنجاییکه حذف آن نیز باعث اختلال در عملکرد نمایشگر می‌شود، از نظر آسیب پذیری ذهنیت خوبی به کاربر نمی‌دهد. هرچند که در تست خمیدگی عملکرد این نمایشگر انعطاف‌پذیر بدون مشکل بود و باوجود خم شدن در جهت عکس بازهم عملکرد خوبی از خود نشان داد.

به‌نظر شما نمایشگر‌های تاشو باوجود لایه پلاستیکی محافظ دست و پاگیری که برروی آنها تعبیه شده، می‌توانند آینده‌ای در دنیای تکنولوژی داشته باشد؟

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.