آذری جهرمی: سناریوهای لازم برای قطع اینترنت در ایران اندیشیده شده است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز درخصوص وضعیت گوشی‌هایی توقیف شده در گمرک و سناریوهای اتخاذ شده برای قطع اینترنت توضیحاتی ارائه داد. او اعلام کرده است که به دلیل اختلافی که بین دستگاه قضا و دولت درخصوص آزادسازی 600 هزار گوشی توقیف شده وجود دارد، موضوع به جلسه سران  قوه ارجاع داده شده است.

سناریوهای لازم برای قطع اینترنت

جهرمی درخصوص رابطه بین ایران و آمریکا و نقش آن در زمینه ارتباطات عنوان کرد که  برای قطع اینترنت سناریوهای لازم اتخاذ شده و وزارت ارتباطات راهکارهای لازم را به دستگاه‌های قانونی ارائه کرده است و از آنجاییکه این راهکارهای از سوی رئیس جمهور ابللغ شده، به‌زودی ابتکارات وزرات ارتباطات در برای تحریم‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

استراتژی برای مقابله با آمریکا

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تشکیل کارگروهی برای مقابله با تهدیدات سایبری خبر داد و گفت که انواع سناریوها، تهدیدات و تحریم‌ها در این کارگروه مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای لازم اتخاذ شد. او با اشاره یک‌جانبه گرایی اخیر دولت آمریکا و فشارهایی که بر کسب‌وکارهای ایرانی در فضای مجازی وارد شده، گفت:

بخشی از جلسه کمیسیون صنایع و معادن به بررسی تهدیدات و تروریسم سایبری دولت آمریکا در برابر جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با کسب و کارهای ایرانی اختصاص پیدا کرد.

آذری جهرمی مدعی است که وزرات ارتباطات و فناوری اطلاعات تمهیدات لازم و ابتکار عمل برای مقابله با اقدامات آمریکایی که نمونه آنها حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از فروشگاه اپل می‌باشد، اندیشیده است. او با اشاره به اینکه بخش زیادی از این تحریم‌ها در یکسال گذشته اعمال شده است، عنوان کرد اگرچه تمام خدمات دهندگان ابری در دنیا، به شرکت‌های داخلی ارائه خدمات را متوقف کردند، اما فضای مجازی ما دچار اختلال نشد.

او همچنین درخصوص صحت کم‌فروشی اینترنتی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات، به گزارش تنظیم مقررات استناد کرد و گفت:

در شرکت‌های اینترنتی کم فروشی 5 تا 8 درصدی رخ می‌دهد، اسامی شرکت‌های متخلف معرفی شده و پول‌های اضافی دریافت شده به مردم باز می‌گردد.

(5 رای‌ها)
 • حالا اگه قطع کنه مگه چه اتفایی می افته تهش از اینترنت ماهواره ای استفاده میکنیم

  0 پاسخ
 • چرا اینجا دنیا اومدم؟! جا قحطی بود مگه .....:smiley5

  1 پاسخ
 • حیف اینترنت توی جدول مندلیف نیست ک ترامپ تحریمش کنه=))=))=)):smiley1

  1 پاسخ
 • رییس امازون اقای جرج بزوس با کمک ترامپ داره ششصدماهواره برای اینترنت پرتاپ میکنه(درحال انجامه توسط شرکت اسپیس اکس) ،،،وای فای
  ماهواره ای بدون نیاز به رسیور ،،،،،،بزودی از شر عاقای کهنه مغز و سیاه قلبمون خلاص میشیم

  اینها هنوز نفهمیدن تو الکترونیک یک در ببندی دوتا در دیگه باز میشه

  1 پاسخ
 • امیر

  در پاسخ به: ramn_trader

  جرج بزوس نه جف بزوس صاحب شرکت آمازون
  در ضمن اون طرح 600 ماهواره مال جف بزوس نیست برای ایلان ماسک صاحب شرکت اسپیس ایکسه

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: ramn_trader

  کهنه مغز سیا قلب:-)):-)):-))

  0 پاسخ
 • چرندیات دوباره. میخوان در زمان اعتراضات پورتها رو ببندن یا محدود کنن بعدش بندازن گردن امریکا. حالا هزار بار سابقه اینکارو داشتن. این نهایت هوش اتاق فکرهای این رژیم بوده.

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: Alireza

  ژون داداش اتاق فکر هم دارن اینا یعنی؟؟
  :-)):-)):-))

  2 پاسخ
 • :o=))=))=))

  0 پاسخ
 • امریکا به هیچ وجه اینترنت ایران رو قطع نمی کنه چون ک تنها راه کارشون برای دشمنی از طریق رسانهه ای اینترنتی هستش تا دروغ تحویل مردم بدن و اگه قطع کنه دیگه هیچ ابزاری رو نداره

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: PACO GAMER

  آنرا که عیان است چه حاجت به بیان است؟؟؟
  دیگه دات و ماهیتتون واسه کل دنیا معلوم شده...مردم داخل که بماند مثل کف دست میشناسن دات خبیث و پلیدتون رو
  برین سمعک بخرین گوش بدین ببینین مردم چی میگن و خواسته هاشون چیه

  0 پاسخ
 • null

  در پاسخ به: فسیل

  در ضمن خواسته مردم الان باید اقتصاد باشه نه روسری و باید خاک ریخت بر سر کسی که مشکلات اقتصادیشو ول کرده و چسبیده به چیزی که جز ناهنجاری در جامعه نخواهد داشت

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: null

  درد ملت یکی دو تا نیس که
  همش درد و درد و درد
  :smiley0:smiley0

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: فسیل

  هر کسی دهنی داره و حرف زدن هم که کنتور نمی اندازه ، امثل شماها خودتون رو همیشه ضایع کردین ، کل دادتون اینه که ازادی بیان نیست !!!!!!!!!!! پس میگی همه دارن چه ها میگن در مورد ما ،،، پس اگه ازادی بیان نیست چط.ری حرف می زنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :smiley1:smiley1:smiley1:smiley1:smiley4

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: PACO GAMER

  به محض اینکه حرف میزنن مثل وحشیا حمله میکنن و سرکوبشون میکنن دیگه
  نمونش همین قضییه امروز دانشگاه تهران
  :l:l:l

  1 پاسخ
 • null

  در پاسخ به: فسیل

  میشه بگی اون هایی که داری سنگشونو به سینه میزنی مثل کدوم تمدن پیش اومدن؟جناب سینه چاک غرب یک نگاهی به وضعیت فرانسه بندازی بد نیست.هر کشوری قوانین منحصر به خودشو داره و هر کسی در اون کشور داره زندگی میکنه باید قوانین رو رعایت کنه.اگر مشکلی با قوانین داره میتونه بره کشوری که قوانین بهش بیشتر می سازه.اعتراض اگر صحیح و اصولی و به دور از منطق نباشه قابل تقدیر و تفکر و پذیرش هست.ما وحشیگری رو و ضایع کردن حقوق دیگران رو آزادی بیان نمی بینیم.یک قشر قلیل و کمی یک خواسته ای دارن که این خواسته با توجه به جمعیت اون کشور نزدیک به صفر هست.توصیه میکنم همیشه قبل از اینکه مطلبی بیان کنید فکر کنید.فکر چیز خوبیه و البته پست ترین افراد در حال حاضر به نظرم افرادی هستن که دارن جنایت غرب و جنایت کشورهای وابسته به غرب رو میبینن و باز سنگ اونارو بر سینه میزنن.بدا به حال چنین افرادی.

  0
 • در پاسخ به: فسیل

  ما مخالف اعتراض کردن نیستیم ، در همه جای دنیا مردم برای مسائل اقتصادی مثل شنبه های فرانسه ، اعتراض می کنن ولی در ایران برای روسری و .. انگار روسری رو گذاشت زمین دلار می خواد بشه 1000تومن !!!!!!!!!!!!! افسوس !! باید برن یقه مجلس و ارکان های اقتصادی رو فشار بدن و خواستار اصلاح اقتصاد بشن !! در سیایت با پنبه سر می برند اگر 100 بار هم انقلاب جدید رخ بده چون که مردم فهم سیاسی و رسانه ای ندارن همین اش و کاسه خواهد بود ، 40 سال پیش جوانانی مثل تو می گفتن که شاه فلانه و ... هستش ، الان هم شما میگی که این فلانه ، بعد 100 سال دیگه جوانان جدید میگن که اون فلانه !!! برای رهایی از این مشکلات باید دشمن واقعی رو بشناسی و برای مبارزه باهاش بپاخیزی ودشمن واقعی ، نفوذی های داخلی هستند .
  موفق باشی

  0
 • در پاسخ به: فسیل

  خی پس تو میگی که همه دران ضد ما حرف می زنن رو دروغ گفتین دیگه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  0
 • در پاسخ به: فسیل

  ذااااات:emoji1

  0 پاسخ
 • یه چندتا مهندس شبکه از کره شمالی اوردن
  میخان شبکه داخلی راه اندازی کنن چون شبکه های اجتماعی گربه سیاه شون شده
  تنها چیزی رو که امریکا تحریم نخواهد کرد اینترنته چون تنها راه ارتباط ش با مردم ایرانه

  خودشون میخوان قطع کنن بندازن گردن امریکا

  4 پاسخ
 • در پاسخ به: JOEY

  دقیقا همینه/-)/-)

  1 پاسخ
 • از ترسشون میخوان اینترنتو قطع کنن بندازن گردن امریکا:-)):-))
  مشتاقانه منتظر اینترنت ماهواره ای رایگان ایالات متحده هستیم:x:emoji5:emoji5:x

  3 پاسخ
 • در پاسخ به: فسیل

  ار ترس کی ؟؟؟ همون که در 33 روز نتونست با یه شبه نظامی های لبنانی جنگ بکنن و اخرش فرمانده ارشدشون گفت ما شکست وردیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! =))=))=))=))=))=))=))=))=))

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: PACO GAMER

  از ترس مردم ساندیسی:-devil:-devil
  گور امثال شما به دست خود مردم کنده میشه نه آمریکا و ...:-)):-)):-))

  3 پاسخ
 • در پاسخ به: فسیل

  لایک داری 1000 تا:-bd:-bd:-bd:emoji1

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: فسیل

  ما هم منتظر اخرش هستیم که 100000 درصد به نفع تمام مردم جهانی خواهد بود که الان مستعمره نوین صهیونیست ها هستند :D

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: PACO GAMER

  یکی از دلایل فلاکتمون همین شعر نویسی رو پوشک هاتون(ببخشین موشک هاتون) بود=))=))

  2
 • در پاسخ به: فسیل

  40 ساله که این جمله رو میگین ، شما بسان زنانی هستید که از ترس امریکا در خونه هاتون چمباتمه زدین:smiley1:smiley1:smiley1.

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: PACO GAMER

  منتظر باش ببین آخرش چی میشه:-devil:-devil

  2
 • مهدی نایبی، بنیان‌گذار الوپیک، گفته بود: فکرشو نمی کردیم یه روزی اپل دشمن ما بشود و مقابل منافع ما قرار بگیرد. یعنی باید انتظار هر چیزی رو از این امریکا و شرکایش داشت. فردا روزی اینترنت قطع شود و یا هر اقدام مشابه این چنینی ممکن است زندگی خیلی ها تحت تاثیر قرار بیرد. مثلا پرداخت حقوق ها دچار مشکل شود یا دسترسی به سایت های پرکاربرد قطع شود. عاقلانه است که وزارت ارتباطات حواسشون به این مسایل باشد. به توهمات دنیای ازاد و دهکده جهانی و ... نمی توان امید داشت حقیقت اینه که دنیای امروز دنیای قلدری امریکا و اروپایی های نوچه اش است.

  0 پاسخ
 • کارگروه + سناریو دو کلمه پرکاربرد .......

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.