شماره سریال گوشی ها چه اهمیتی دارند و چگونه به آنها دست یافت؟

همانطور که می دانید شماره سریال هر دستگاهی منحصر به فرد است که سازندگان گوشی های موبایل این شماره را ارائه می دهند. در نتیجه شماره دستگاه های مختلف حتی اگر از یک مدل باشند یکسان نخواهد بود. از سوی دیگر در مواردی نیاز است تا به این شماره سریال دسترسی پیدا کنید در نتیجه باید با نحوه دستیابی با شماره سریال دستگاه های خود آشنا شوید. در این مطلب نحوه دسترسی به شماره سریال گوشی های اندروید را ر اختیارتان قرار خواهیم داد در نتیجه می توانید از آن بهره ببرید.

شماره سریال معمولا ترکیبی از حروف و اعداد است و طول خاصی ندارد. شماره سریال ها معمولا با عنوان S/N دیده می شوند اما قطعا در گوشی های مختلف اندروید در مسیرهای مختلفی قرار خواهند گرفت. روش های مختلفی برای دسترسی به این شماره سریال وجود دارد که در ادامه این روش ها را نام خواهیم برد.

  1. شماره سریال روی بسته بندی گوشی
  2. شماره سریال روی باتری گوشی
  3. شماره سریال در بخش تنظیمات گوشی

آموزش دسترسی به شماره سریال از بخش تنظیمات

برای پیدا کردن شماره سریال دستگاه خود در سیستم عامل اندروید، به Settings رفته و وارد بخش System شوید.

سپس بر روی About Phone کلیک نمایید.

وارد Status شوید.

شماره سریال دستگاه شما به طور کامل در سمت پایین این صفحه قرار خواهد گرفت.


نکته: اگر در این مسیر شماره سریال دستگاه خود را پیدا نکردید می توانید کمی در مسیرهای این چنینی بگردید تا چنین شماره سریالی را پیدا نمایید.

چرا شماره سریال یک عدد خصوصی و محرمانه است؟

شماره سریال شما معمولا توسط سازنده برای ردیابی موجودی دستگاه استفاده می شود و عمدتا برای مواردی مانند تعمیرات و ادعاهای گارانتی مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که این کد معمولا بر روی جعبه چاپ می شود در نتیجه می توانید نتیجه بگیرید که زیاد هم محرمانه و مهم نیست و نیازی نیست تا از آن مراقبت شود. با این حال، شرایط خاصی برای آن وجود دارد که با به اشتراک گذاشتن یک شماره سریال می توانید شما دچار مشکلاتی شوید و احتمالا می توان از گارانتی شماره سریال شما سو استفاده شود در نتیجه گوشی شما دیگر از گارانتی بهره نخواهد برد. در نتیجه هیچ دلیلی برای به اشتراک گذاری شماره سریال گوشی یا دستگاه خود با دیگران وجود نخواهد داشت.

(5 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • عباس

    زحمت کشیدید یک روش دیگه که مطمئن بشی شماره گیری کد*#06#

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.