یک چهارم از تماس‌های گوگل دوپلکس توسط اشخاص واقعی است

از همان موقعی که در کنفرانس Google I/O سال گذشته، Google Duplex رونمایی شد، توجهات کاربران اندرویدی را به خود جلب کرد. با این قابلیت دستیار هوشمند گوگل، یعنی Google Assistant می‌تواند با استفاده از هوش مصنوعی برای شما در رستوران میز رزرو کند. در ماه مارچ سرانجام این قابلیت برای گوشی‌های پیکسل ارائه شد و حالا در 43 ایالت آمریکا در دسترس است. البته دوپلکس حالا برای دیگر گوشی‌های اندرویدی و حتی آیفون‌های اپل نیز در دسترس است و به کمک آن می‌توان بدون نیاز به صاحت گوشی وقت آرایشگاه گرفت، ماشین اجاره کرد و ... .

هوش مصنوعی چه سهمی از Google Duplex دارد؟

طبق گزارشی که نیویورک تایمز منتشر کرده است یک چهارم از تماس‌های دوپلکس توسط انسان واقعی برقرار می‌شود. 14 درصد از تماس‌هایی که توسط Google Assistant آغاز می‌شود نیاز به شخصی در کال سنتر گوگل دارد تا به خوبی و خوش به پایان برسد. چطور گوگل تعیین می‌کند که تماس توسط انسان برقرار شود یا اسیستنت؟ سرنخ‌های مشخصی وجود دارد که شرکت با استفاده از آنها تعیین می‌کند چه اتفاقی بیفتد. به عنوام مثال، اگر گوگل مطمئن نباشد که امکان رزرو رستوران وجود دارد یا نه و یا اگر مشکوک باشد که شخصی که درخواست تماس می‌کند واقعاً قصد رزرو رستوران دارد یا مردم آزار است، کارمند کال سنتر تماس را برقرار می‌کند. گوگل همچنین اعلام کرده است که دخالت‌های انسانی برای کمک به جمع‌آوری اطلاعاتی که می‌تواند در جهت بهبود عملکرد دوپلکس مورد استفاده قرار بگیرد نیز در سیستم کاری آنها وجود دارد.

زمانیکه شما از گوگل Google Assistant می‌خواهید تا تماسی برای رزرو جایی انجام دهد، این برنامه در ابتدا تلاش می‌کند تا با برنامه‌هایی مانند Open Table و Yelp این کار را انجام دهد. اگر این امکان وجود نداشت، گوگل اسیستنت یا شخصی که وظیفه مشابهی دارد تماس صوتی برقرار می‌کند. گاهی اوقات تماس‌های دوپلکس از طرف رستوران‌ها پاسخ داده نمی‌شود، چرا که رستوران‌دارها ممکن است آن به عنوان یک تماس سرکاری و مزاحم در نظر بگیرند. البته اینها اولین تجاربی هستند که تکنولوژی دوپلکس در حال اندوختن آنهاست و بدون شک گوگل با بازخوردهایی که از سمت کاربران و رستوران‌ها دریافت می‌کند، ویژگی‌های آن را بهبود خواهد داد.

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.