ترامپ: هوآوی "خیلی خطرناک" است اما می‌تواند بخشی از معامله تجاری باشد!

اوایل هفته دولت آمریکا ممنوعیت همکاری کمپانی‌های آمریکایی با هوآوی را صادر کرد. بدین ترتیب گوگل مجبور به غیرفعال کردن لایسنس هوآوی برای استفاده سرویس‌های گوگل پلی اندورید شد و گوشی‌های این شرکت را از برنامه بتا اندروید Q حذف کرد. پس از آن ARM، کوالکام و SD Association نیز از این قانون تبعیت کردند و عملاً دست دومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان را در پوست گردو گذاشتند.

در سال‌های اخیر آمریکا و چین در جنگ تجاری بوده‌اند و پس از آنکه ترامپ شروع به افزایش تعرفه‌های کالاهای وارداتی چین به ایالات متحده کرد، چین هم تعرفه‌های کالایی آمریکایی وارد شده به این کشور را افزایش داد. با این حال گفته می‌شد که در ابتدای امر گفته می‌شد که داستان مورد غضب قرارگرفتن هوآوی ربطی به این جنگ ندارد. دلیل مقامات آمریکایی برای این موضوع، آن بود که مقامات معتقدند سخت‌افزارهای ساخت شرکت هوآوی، آمریکا را در معرض خطر جاسوسی قرار می‌دهد و مردم با استفاده مداوم از این دستگاه‌ها احتمال این تهدید را بالاتر می‌بردند. حتی چند ماه پیش از این حکم ممنوعیت هوآوی از دولت آمریکا به دلیل آنکه تلاش می‌کند شهرت آنها را خدشه دار کند، شکایت کرده بود.

آیا هوآوی واقعاً تهدیدی برای آمریکایی‌هاست؟

اینکه آیا هوآوی واقعاً تهدیدی برای امنیت ملی ایالات متحده به حساب می‌آید یا نه را نمی‌توان تأیید یا رد کرد. چرا که ایالات متحده هیچ پرونده‌ای مبنی بر اثبات ادعای خود ارائه نکرده است. با این حال وقتی خبرنگاری از دونالد ترامپ درخصوص حکم تحریم هوآوی توضیح خواست او پاسخی ضد و نقیض به این موضوع داد:

هوآوی چیزی بسیار خطرناک است. به آنچه که آنها انجام داده‌اند از دیدگاه امنیتی، از دیدگاه نظامی نگاه کنید، این خیلی خطرناک است. پس احتمال این وجود دارد که هوآوی حتی بخشی از معامله تجاری باشد. اگر ما به یک توافق برسیم، من می‌توانم تصور کنم که هوآوی احتمالاً به نوعی بخشی از آن خواهد بود، بخشی از یک معامله تجاری.

هوآوی اهرم فشاری در جنگ تجاری چین و آمریکا

اگر هوآوی واقعاً یگ تهدید بزرگ علیه امنیت ملی است، چرا ترامپ اشاره کرده که این شرکت می‌تواند بخشی از معامله تجاری باشد؟ زمانیکه حکم ممنوعیتی برای ZTE صادر شد، دلیل آن وجود شواهدی مبنی بر دور زدن تحریم‌های ایران بود. این شرکت 7 سال از تجارت با شرکت‌های آمریکایی ممنوع شد، اما پس از توافق با آمریکا این حکم لغو شد. در ظاهر شاید حکم ممنوعیت هوآوی به صنعت گوشی‌های هوشمند و دیگر زمینه‌های دنیای تکنولوژی ضربه بزند، اما در پشت ماجرا هدف فشار آوردن به دولت چین برای قرارداد تجاری جدید است.

(4 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • شما فکر هزینه های آمریکا نباش
  اونا بلدن چجوری هزینه هایی رو که کردن دربیارن و جبران کنن
  ولی هزینه هایی که شما میکنین مستقیم از گلو و شکم ملت بیچاره ایران میزنین که به این حجم فلاکت و بدبختی گرفتار کردین مردم و به خصوص نسل جوون رو که نه کاری هست واسشون نه مدرکشون ارزشی داره نه پدرانشون پشتوانه ای دارن...
  یه عده ژن خوب و آقازاده ی دزد هم باقی سرمایه مملکت رو بالا کشیدن و حسابی دارن به ریشمون میخندن
  پس به خودتون بیاین و واقعیات رو ببینین و داستان سرایی نکنین واسه مردم:smiley0:smiley0

  4 پاسخ
 • در پاسخ به: فسیل

  در جواب مازیار عرزشی=))=))

  0 پاسخ
 • این ترامپ ممکن ظاهر خوبی نداشته باشه ولی مخ خوبی داره بر عکس اوباما البته فقط مخ اقتصادی مخ سیاسی نداره دقیقا بر عکس اوباما که مخ اقتصادی نداشت ولی سیاسی داشت

  3 پاسخ
 • ببین چقدر به خودش مطمئنه که با آدما و شرکت های خیلی خطرناک و عوضی هم حاضر به معامله سB-)
  البته به نفع منافع مردم کشورش
  برعکس مسئولین ما که منافع عربای گداگشنه و درپیت اولویت داره تا مردم مظلوم ایران:smiley0:smiley0

  5 پاسخ
 • مهمان

  در پاسخ به: فسیل

  همزمانی بازگشت رامین تریدر با نوچه هاش خصوصا اسماعیل که مثه خودت فیکه چه همزمانی جالبی داره با اکانتی به نام فسیل

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: مهمان

  توهم زدی بیچاره
  جنست مثل جنس بعضیا جوره که حسابی نعشه ت میکنه
  خاک بر سرت که واقعیت رو نمیخوای ببینی=))=))=))

  2 پاسخ
 • توحید

  در پاسخ به: فسیل

  وقتی سواد نداری حرف نزن همین کشور های عربی که حمایتشون میکنیم تحت نفوذ ما هستن نبودن خیلی وقت بود زده بودن مارو ترس از هدف قرار گرفتن اسراعیل توسط فلسطین و لبنان دستشون رو بستته سوریه هم شاهراه اتصال به اوناس اینورم یمنی ها توان بستن تنگه باب المندب رو دارن جنگی بشه دوتا تنگه بسته میشه ۷۰ درصد انرژی جهان به خطر می افتا در ضمن کل پولی که خرج شده رو تقسیم بر تعداد مردم ایران کنی نفری میشه ۱۵ هزار تومن اینا یعنی یه ایرانی واسه کشور و امنیتش ۱۵ هزار هزینه نکنه به درد جرز دیوار میخوره پس سیاست های ایران درسته در ضمن آمریکا با کل جهان جنگ میکنه نه ایران و تنها کشوری که تونسته حالشو بگیره ماییم والسلام

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: توحید

  آره راس میگی عزیزم=))=))
  کل دنیا تحت نفوذ ما هستن و ازمون حساب میبرن
  با ادعاها و شعارهاتون گوش دنیا رو کر کردین...ولی همه میدونن واقعیتتون و ماهیتتون چیه
  چهل ساله میخواین تنگه رو ببندین ولی هنوز عرضه شو ندارین فقط هارت پورت
  قشنگ هم معلومه حال کی گرفته شده و به گریه و زاری و التماس افتاده
  :-)):-)):-)):-))

  3 پاسخ
 • مازیار

  در پاسخ به: فسیل

  الان این آمریکا بیشترین هزینه ها رو در عراق و سوریه و عربستان و ... داره می کنه و به گفته خود ترامپ چند تریلیون دلار در خاورمیانه خرج کرده ،بعد تو بیا با شجره نامه اثبات کن که خودت عرب نیستی وایرانی اصیل هستی بالاخره این کشور سالیان سال در تهاجم اقوام مختلف بوده در ثالث همین الان ما تو ایران ترک و عرب و کرد و ... داریم و ایرانی اصیل خیلی کم هستند رابعا نژاد هیچ کسی برتر نیست و انسانیت انسان ها یا به عبارت دیگر همان تقوا ملاک برتری انسانه و اون غربی ها هم اکثریت به نژاد همدیگر احترام می گذارند کاشکی حداقل این رو از اونها یاد می گرفتی خامسا عرب ها گداگشنه نیستند یکمی سواد اقتصادی هم که نداری و فقط مثل طوطی هر چی می خونی رو بدون تحقیق بلغور می کنی البته مثل فسیل یک طوطیB-)

  0 پاسخ
 • علی

  در پاسخ به: مازیار

  السلام علیک یا مازیار عزیز.
  جوابتون فوق العاده بود.
  ممنون و متشکر.
  یاعلی(ع)

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.