صحبت های پاوول دروروف درباره نقص های امنیتی واتساپ

مدتی پیش مدیر تلگرام اعلام کرده بود که واتساپ از امنیت خوبی برخوردار نبوده است و همچنین در صحبت هایش گفته بود که در واتساپ امکان جاسوسی وجود دارد در نتیجه اطلاعات کاربران در خطر خواهد بود. در ادامه جزییات بیشتر این خبر را ارائه خواهیم کرد.

نقص امنیتی و جاسوسی های اخیر واتساپ

پاوول درورف در یادداشتی اعلام کرد که:

علارغم میل باطنی ام با توجه به سوالات زیاد مردم مجبور شدم تا در رابطه با امنیتی واتساپ صحبت کنم و باید اشاره کنم که واتساپ از امنیت خوبی برخوردار نبوده و جاسوسی در این نرم افزار به راحتی صورت خواهد گرفت. در نتیجه این موضوع و کاهش امنیتی واتساپ، اطلاعات کاربران را به خطر خواهد انداخت.

پاوول درورف

به تازگی هم شاهد اخباری در راستای مسائل جاسوسی از سوی واتساپ بوده ایم که امکان دسترسی به اطلاعات کاربران را میسر کرده بود. واتساپ تاکنون مشکلات امنیتی زیادی را تجربه کرده و به جرات می توان گفت که هکرها هر ساله قدمی در واتساپ می گذارند. به طور کلی واتساپ بسیار آسیب پذیر است و راه های نفوذی زیادی خواهد داشت. او در ادامه اشاره کرد که تلگرام از این مشکلات برخوردار نبوده و از امنیتی نسبتا بیشتر بهره می برد به همین دلیل هیچ راه نفوذی در آن وجود ندارد و بسیاری از کشورها دسترسی به این شبکه را برای مردم ممنوع کرده اند.

به گفته پاوول درورف، تلگرام در طول 6 سال فعالیت خود هیچ نقص امنیتی نداشته و شاهد هیچ اقدام جاسوسی در آن نبوده ایم که این یک موفقیت برای تلگرام محسوب می شود. از سوی دیگر هرگز افشای اطلاعات در تلگرام صورت نگرفته و این در حالی است که واتساپ روز به روز به به عمد یا غیر عمد، ضعیف تر عمل می کند و اطلاعات کاربران را روز به روز بیشتر به خطر می اندازد.

(5 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • امین

  سلام
  من دوستمون کاملا موافقم
  تلگرام نه تنها چیزی بارش نیست
  بلکه مسبب تمام مشکلات هم هست
  در تمام کائنات فقط و فقط یک پیامرسان بی رقیب و کاملا امین وجود داره
  و اون هم *سروش* می باشد.
  در مقابل سروش دیگه نبینم کسی حرف از امنیت و آزادی بزنه هااااا:p

  1 پاسخ
 • بهزاد

  تلگرام رسمی امنیتش خیلی بالاست قبول...مشکل صدتا ورژن غیررسمی تلگرام اندروید هست که مثل موبوگرام راحت میتونن از اطلاعات گوشی و. تلگرام مردم با یه فروارد پنهان داخل برنامه جاسوسی کنن...تلگرام اگه به امنیت شبکش و گروههای تلگرامی اهمیت میده باید همه کسایی که از تلگرامای فارسی استفاده میکنن رو از اکانتشون خارج کنه تا با تلگرام رسمی وارد شن

  1 پاسخ
 • ARASH

  ایشون کاملا درست میگن
  هر سال واتساپ از یه طریقی هک میشه. تا به حال هم از طریق تماس تصویری و هم از طریق تماس صوتی و حفره های دیگه ای که داره به راحتی هک شده و اطلاعات کاربرانش به سرقت رفته. کلا این پیامرسان در پشتی واسه ورود زیاد داره. واسه همینه که هیچ جا فیلتر نمیشه

  2 پاسخ
 • این یارو یه زره کم داره دو تا از طبقه هاشو داده اجاره

  1 پاسخ
 • تو خوبی،طرف بهترین مسنجر رو طراحی کرده با امنیت بالا؛تو در حدی نیستی که بخای نظر بدی درموردش

  3 پاسخ
 • آخه بچه چیز بلد نیستی چرا حرف میزنی این بچه قرتی فقط یه جیب پر پول داره

  1 پاسخ
 • ایمان

  در پاسخ به: هادی جعفرزاده

  بر فرض که تو راست میگی همون پول هم نداری بدبخت حسود اینو کسی باید بگه پول نتش از جیب ددی جانش نباشه:-s:-s

  1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.