سیستم امتیازدهی کاربران وب سایت سخت افزار (تغییراتی اعمال شد) (درایور اس اس دی برای برنده سه ماهه بخش کامنت)

هدف ما در وب سایت سخت افزار داشتن یک محیط کاربردی است که در ان کاربران بتوانند اطلاعات خود را براحتی به یکدیگر به اشتراک بگذارند و مطالب جدیدی را بیاموزند. افراد بسیاری در وب سایت روزانه هستند که اطلاعات علمی خوبی دارند اما کمتر فرصتی پیش آمده است که بتوانند به دیگران کم کنند و یا با ارائه نظر یک محیط مشارکتی قدرتمندتر را بوجود آورند. با توجه به این موضوع از مدتی پیش تصمیم گرفتیم یک سیستم امتیازدهی منطقی را برای وب سایت راه اندازی کنیم که با استفاده از آن بتوانیم مشارکت شما عزیزان را در بحث ها و مطالب بالا ببریم و همچنین شرایطی را بوجود اوریم که در آن شانس خود را برای شرکت در قرعه کشی ماهانه و سه ماهه بیازمایید.

برای این موضوع ما یک سیستم امتیازدهی را در نظر گرفتیم که براساس آن کاربران می تواند امتیاز کسب کنند. این سیستم امتیازدهی به شرح زیر است:

ارسال دیدگاه 3 امتیاز

پاسخ مناسب به دیدگاه و پرسش ها 3 امتیاز

کامنت شخص لایک شود 0.3 امتیاز

شخص کامنتی رو لایک کنید 0.1 امتیاز (هر 30 لایک برابر با یک کامنت)

معرفی وب سایت به دوستان و عضویت آنها 3 امتیاز

امتیاز مشاهده پروفایل کاربران دیگر 1 امتیاز (فقط یک بار در یک روز برای هر کاربر)

امتیاز به کاربران جدید 2 امتیاز (این امتیاز برای همه کاربران قدیمی هم اعمال شده است)

بخش نمایش امتیازها در ستون سمت راست وب سایت قرار دارد و شما می توانید براحتی ده نفر برتر از لحاظ امتیاز کسب شده را مشاهده کنید. برای رعایت حقوق کاربران امتیازبندی به طور دقیق در نظر گرفته می شود چون تمام فعالیت ها در پروفایل هر فرد قابل بررسی است و به خوبی حتی توسط خودتان هم قابل پیگیری است. در حالت کلی ما هر ماه به نفر برتر و هر سه ماه به یک نفر جایزه دیگری را به خاطر فعالیت اعطا خواهیم کرد. امیدواریم با این روش شاهد مشارکت دوستان در مطالب و افزایش ارتباط بیشتر بین شما عزیزان شویم.

موارد مهم:

1- دوستان عزیز کامنت هایی که تنها برای کسب امتیاز و تنها در چند کلمه نوشته شود تایید نمی شود چون بدین صورت ارزش مشارکت همه در مطالب کاهش می یابد و کامنت گذاری جنبه غیر منطقی پیدا می کند.

2- میزان امتیاز لایک کردن به حداقل کاهش یافت.

3- دوستان عزیز این موضوع برای مشارکت شما در تمام بخش ها است و نه در مطالب جدید پس محدودیتی وجود ندارد.

4- از آنجایی که تمام کامنت ها در پروفایل هر فردی ثبت می شود، ما برای ارزش نهادن به کسانی که در انجام فعالیت های علمی و پاسخ دادن به کاربران و همچنین ارائه کامنت های کاربردی فعالیت می کنند یک جایزه ویژه در نظر میگیریم. برای همین لطفا سعی کنید دیدگاه های خوبی بگذارید ملاک ما فقط کامنت گذاشتن نیست بلکه ایجاد یک محیط کاربردی است.

 

مننظر همه شما دوستان هستیم.

(29 رای‌ها)
 • سلام
  نمیدونم چرا این طرحو ادامه ندادید ولی به نظرم شروع دوبارش می تونه سایتو دوباره پر از بحث و گفت و گو کنه
  واقعا نسبت به یکسال پیش بحثا در مورد سخت افزار به شدت کم شده و تعداد کامنتا خیلی کاهش پیدا کرده.تنها کامنت هایی هم که هست بیشتر مربوط به مباحث کشور و تلگرام و ... است.به نظرم یه همچین طرحی لازمه تا سایتو دوباره به پویایی گذشته اش برگردونه

  0 پاسخ
 • سلام دوستان

  همانطور که دوست خوبم آقای ولی زاده اشاره کردند، کامنت ها نسبت به گذشته با دقت بیشتری پیگیری و بررسی می شوند. سعی بر این بوده و هست که تا جای ممکن از اعمال سلیقه شخصی در این رابطه دوری شود، اما گاهی در جهت سخت گیری کمتر کامنت هایی تایید می شوند که ممکن است اعمال سلیقه به نظر آیند.
  به هر حال، مساله این است که اساس این سیستم همانطور که برخی از دوستان ذکر کردند، بر مبنای ایجاد میل مشارکت در فضای خبری-علمی-آموزشی سایت بوده، به شکلی که باعث ارتقای سطح کیفی دانسته ها شود. اینکه کاربر یا کاربرانی این کار را مسابقه ببینند، به خودی خود ایرادی ندارد، تا زمانی که این مساله را پیش از هر چیز به عنوان یک ترغیب کننده نگه دارند، اما آن را اشاعه ندهند. دیده می شود که برخی به پست های قدیمی سر زده و کامنت های تکراری، بسیار کوتاه و کاملا غیر ضروری می گذارند. چنین عملی پذیرفته نیست و از آنجا که بررسی صحیح کامنت ها وقت و انرژی می برد، ممکن است برخی نظرهای مفید کاربر نیز قربانی شده و در میان انبوه کامنت های متوالی و غیر قابل قبول حذف شوند.

  در پایان، شکل گیری یک فرهنگ امری تدریجی و زمان بر است. امیدواریم حرکتی که آغاز شده به پشتوانه نگرش صحیح شما عزیزان رشد و نموی منطقی یابد.

  آخرین بار در تاریخ حدود 4 سال قبل توسط سعید شکروی ویرایش شد
  0 پاسخ
 • دوست شما

  سلام
  در کل غر زدن جزء جدایی ناپذیری از بعضی از ماست.همه به بعضی مسائل غر میزنیم و ساعت ها و روزها دربارش بسیار قشنگ حرف میزنیم ولی وقتی پای عمل میاد وسط هر کی یه گوشه ای نشسته و میزاره هر اتفاقی که میخواد بیفته وبعد که اوضاع خراب تر شد و اونطور که میخوایم نیست دوباره شروع به غر زدن میکنیم.موقع حرف زدن همه استادیم و موقع عمل اثری ازما نیست.

  1 پاسخ
 • متاسفانه نظر دادن مسئولیت نداره و عادت یا شاید بشه گفت فرهنگ بد جا افتاده توی ایران باعث شده تا هرکس راجع به هرچیزی حتی اگر هیچ ارتباط یا تخصصی در اون زمینه نداشته باشه نظر بده و این قسمت بد ماجرا نیست،قسمت بد دفاع شخص از کرده‌ی خودش هست که معمولا کسایی که تذکر دادند نسبت به اشتباه اولیه بعد از مواجهه با طرز رفتار شخص چه به جهت رعایت ادب چه بخاطر جلوگیری از ایجاد بحث و مجادله از برخورد بیشتر خودداری میکنند.
  به هر حال جایزه برای ثبت نظر ایده‌ی خوبیه و صد البته ترویج فرهنگ نظر مرتطب و سازنده دادن عمل سازنده و قابل تقدیریه،امیدوارم سایت سخت افزار با روند خوبی که در زمینه اخبار فناوری و اطلاعات داره بتونه این فرهنگ رو بخوبی منتشر کنه.

  2 پاسخ
 • دوستان من اگه برنده شدم تقدیم میکنم ب محک

  2 پاسخ
 • جناب پناهی با سلام

  لطفا این امتیاز دهی و امتیاز گیری را حذف کنید سایت سخت افزار پر شده از کامنت های بی مورد و فاقد ارزش

  من کامنت های فردی را که نفر اول شده ( جناب اقای ابراهیم معتمد) بررسی کردم واقعا چند تا از این کامنت ها ارزش خواندن دارد اصلا قصدم توهین به اقای معتمد نیست اما شان سایت سخت افزار بالا تر از این حرف ها است که افرادی که کوچکترین اطلاعاتی ندارند حتی به گفته خودشان یک سیستم درست حسابی و به روز ندارند دائم حرف بزنند و ارزش مطالب را پایین اورند

  اگر امار بازدید از سایت پایین است مهم نیست این نکته را در نظر داشته باشید که اولا اینجا یک سایت تخصصی است دوما بالا بردن امار بازدید با این روش ها ارزشی ندارد.
  گاهی مشاهده میکنم مطالبی که در سایت هست نیز اصلا ربطی به نام سایت ندارد و به نظر میرسد در جهت جذب مخاطب است در درج مطالب جدید در سایت این مطلب را در نظر داشته باشید که سایت سخت افزار به سایتهای زرد تبدیل نشود و کسانی به ان وارد شوند که حرفه ایی باشند سایتهای سطح پایین زیاد است وافراد مبتدی میتوانند به انها بروند فیلم نگاه کنند و لطیفه بخوانند

  5 پاسخ
 • منم با ایشون موافقم چند روزی بود هر سری به مطالب سایت نگاه میکردم میدیدم بعضی کاربران فقط دو تا دونه کلمه برا این که ارزش کاربریشون بر بالا نوشته بودند

  3 پاسخ
 • در پاسخ به: bina

  سلام دوست عزیز
  بنظرم دیگه داره زیادی به این موضوع سخت گرفته میشه.خب اگه دوستی کامنت زیاد میزاره و قصد برنده شدن داره به ما چربطی داره.خب این بحث واسه گذاشتن کامنت بیشتر و مشارکت هست و خود سایت هم توقع نداره کاربرا بیان چیزای حرفه ای بگن.خب ما کامنت خوب و پر محتوا بزاریم و با دوستان داناتر به تبادل نظر بپزدازیم.اینطوری آدم کم دانشی مثل من هم نظرات شما عزیزان را میخونه و دانشش بالاتر میره.بنظر من ما نمیتونیم درباره مساله ای اضحار نظر نکنیم و بعد به اضحار نظرات دیگران خورده بگیریم.نظرات چند ماه قبل که اصلا جایزه نبود تقریبا همین بود.خودت ببینید.مثلا اونموقع درباره یه کارت گرافیک صحبت میشد چند نفر میپرسیدن چنده و به سبستم من میخوره و همینجور چیزا،کسی نیومده بود بگه من این کارتو باز کردم و تمام اجزاشو میدونم.خدایی تا الانم من هر سوالی داشتم،با نهایت ادب جواب گرفتم.
  پس دوستان خودمون تو بحثا شرکت کنیم تا سطح کامنتا بالا بره

  3 پاسخ
 • در پاسخ به: saeed

  سعید جان سلام
  در پاسخ شما باید بگویم
  1) اظهارنظر با (ظ) نوشته میشود نه با (ض)
  2) (چربطی) از لحاظ املایی غلط میباشد صحیح ان {چه ربطی} میباشد.

  دوست عزیز وقتی من وارد جمع با دانشی میشوم که اطلاعاتم کم میباشد باید سکوت کنم و بیشتر شنونده باشم تا افرادی که بیشتر میدانند حرف بزنند نه اینکه با حرف های بی مورد فقط به خاطر یک جایزه بحث را خراب کنم دوست عزیزمان امده نوشته " شبیه ساز دل درد بچه امد صلوات بفرستید " یا دیگری نوشته " این شرکت میخواسته روی فلان شرکت را کم کنه " اخه این کامنت ها ارزش خواندن دارد ؟؟
  پس وقتی یک کامنت بدون غلط املائی نمیتوانم بنویسم چرا کامنت بگذارم؟ وقتی حرفی برای گفتن ندارم چرا وقت دیگران را تلف کنم؟
  شما گفته ایی اگر شخصی خواست کامنت بگذاره به ما ربطی نداره اتفاقا خیلی هم ربط دارد اینجا که دفترچه یادداشت یا دفتر خاطرات شخصی نیست که هر چی خواستیم بنویسیم اینجا یک سایت تخصصی سخت افزار است. البته پرسیدن سوال و کسب دانش عیب نیست افرا دانا نیز روزی مبتدی بودند ولی بعضی ها اینجا را با فیس بوک و . . . اشتباه گرفته اند

  موفق باشید

  4 پاسخ
 • در پاسخ به: bina

  سلام دوباره دوست عزیزم
  دو نکته ای که درباره غلط املایی گفتید جالب بود:):)ولی اینا تو نوشتن،مخصوصا تو فضای اینترنت پیش میاد.اینا اهمیتی نداره.اصلا بحث سر غلط املایی نیست.یه چیزم من بشما یاد بدم،میباشد درست نیست باید بنویسید می باشد.:):):)
  منم گفتم دوست عزیزم شما کامنت بزار من از شما یاد بگیرم.
  یه نکته ای هم خواستم بگم درباره حرفتون که فرمودین حتی یه سیستم خوب ندارند،بنظرم اینا دو بحث متفاوت هستن.شاید یکی تو مسائل سخت افزاری بسیار دانا باشه ولی خب پول نداشته باشه سیستم خوب بخره.
  اون حرفارم زدم منظورم دفاع از ایشون نبود،هر کس مسئول کارای خودشه.منظورم این بود که اگه کاریو نمی پسندیم خودمون اون کارو بهتر انجام بدیم که دیگران هم یاد بگیرند،نه اینکه فقط اعتراض کنیم و کاری واسه درست شدنش نکنیم.اینارو خدایی نکرده بخاطر کل کل با شما نمیگم،چون نه سنم،نه شخصیتم،نه تحصیلاتم(البته در برابر شما هیچی نیستیم) بهم اجازه نمیده.فقط دارم مثل دو دوست عاقل و بالغ باهاتون درباره یه مساله حرف میزنم.
  عزیزم،دوست خوبم،هموطن عزیزم منتظر نظرات شما تو سایت هستم که ازتون یاد بگیرم.;);););)

  3 پاسخ
 • be lotfe enshallah ma ham 100% mishim....
  eyval az site khoobetoon
  :)

  2 پاسخ
 • اون وقت داستان آقای پورخلیل چی میشه؟

  4 پاسخ
 • احمد جان در کل اقای پور خلیل و بنده در این ماه گذشته فاکتور گرفته شدیم.

  1 پاسخ
 • آقای پناهی عزیز الان شما 22 کامنت گذاشتید یعنی 66 امتیاز
  یعنی با همین یه پست امتیازتون از آقای علی که 62 امتیاز داره بیشتره؟

  3 پاسخ
 • درود
  خسته نباشید
  مثل سایت gsm.ir یه قسمتی رو بزارین که هر کی خواست مطالبی توی سایت بزاره اول برای شما بفرسته بعد شما بعد تایید اون مطلب رو با نام کاربری طرف داخل سایت خوبتون بزارید

  دوم اینکه به بیشترین امتیاز جایزه بدین و به بیشترین افزایش امتیاز داخل یه دوره معین هم جایزه یا تقدیر کنین مثلاً کاربری که چند ماه هست عضو امتیازش 18 هست و توی یک ماه میرسونه به 800

  2 پاسخ
 • یک سوال کاربر حسام پورخلیل که جز مدیران سایت هست و هر روز کلی سوال رو جواب میده رو که نمیشه شکست داداگه به نفر دوم هم جایزه میدین تا من همچنان خودم رو تو بالا نگه دارم؟

  4 پاسخ
 • درود
  من تازه عضو شدم.چطوری میتونم یه مطلب توی سایت بزارم؟

  3 پاسخ
 • سلام دوست عزیز

  مطلب نیاز نیست در وب سایت بگذارید. می توانید در مطالب و اخبار نوشته شده نظر کاربردی بدهید و کاربران دیگر را راهنمایی کنید.

  2 پاسخ
 • به نظر من اين كاره خوبيه ولي بايد كامنت ها خيلي با دقت غربال بشه تا نظرات كاملا تخصصي ارائه بشه تا باعث سردرگمي دوستان نشه و منبع مطالب در پايان ذكر بشه

  3 پاسخ
 • در پاسخ به: Pooya

  من از دوستان عزیز عذر میخوام حق با همه شما بود منم نباید شورشو در میاوردم درست میگید لطفا حلال کنید با این کارهام حق شماهارو خوردم ولی شماهم کمی دقت کنید همش به من گیر دادید شما میتونید نظرهای الکی قبل از منو هم بررسی کنید.
  باتشکر

  2 پاسخ
 • من دیگه نمیتونم درباره مطالب نظر بذارم ( ولی مطالب سایتو با اشتباق همرو میخونم) . چون قرار باشه من بیام پستی توی سایت بذارم ولی یه نفر به نام X صبح تا شب توی نت فقط تو سایت شما باشه و هر چیزی که هر کی میده یه پاسخ بده و هر مطلبو یه دو تا سه تا کامنت بذاره تا به یه درایو ssd برسه دیگه چیزی به نام فضای علمی نیست !! . توی لیست قیمت ها به کاربران جواب بده حالا درست با غلط نمیدونم و هنوزم با این که این مطلبو صبح دیدم ولی الان اعتراض میکنم چون گفتید کامنتای الکی رو تاکید نمیکنید ولی توی این لینک که جدید هم گذاشتید 3 تاش فقط مربوط به این آقا هست. خب حالا میگید چرند پرند نمیذاره ولی نمیتونست همرو یه جا بنویسه؟ من دیگه اشیاقی برای ارئه نظرم در هر پستی که میذارین ندارم. نیاز چندانی به این درایو ندارم . الان نشسته بودم ار اون موقعی که سیستم امتیاز دهی رو راه انداختین به سایتتون سر نمیزدم و کامنت نمیذاستم با ساختن چند تا قالب سایت میتونستم یه SSD جدید بگیرم. کار غلطی هم که من کردم توی دو سه تا مطلب برای حال گیری X دو تا دو تا کامنت میذاشتم ولی دیدم از رو نمیره جواب الکی هم به کامنتاک میده. این لینک رو هم نگاه کنید!!!!!!!!!

  3 پاسخ
 • علی جان

  از این بعد کامنت اگر الکی داده بشود تایید نمی شود و پاک می شود اما اگر مشارکتی باشد تایید می شود. پس شما هم مشارکت خود را داشته باشد و کامنت خودتان را بدهید.

  4 پاسخ
 • البته یک سری دوستان با ایجاد نام کاربری جدید وارد پروفایل ادم میشن تا یه وقت لو نرن و کامنتهای خود را لایک میکنن عجب روزگاری شده.
  راستی علی اقا کیبوردهای مکانیکال رو فراموش نکن.از قبلش هم خبر ندارم چیا مینوشتی حق با پوریا بود باید همونجا جوابتو میدادم
  باتشکر و تمام حرفهای شما نظر لطفتان را میرساند.;)

  2 پاسخ
 • ببین ما چون هموطن هستیم من چیزی بشما نمیگم به یکی از دوستان دیگه هم گفتم ولی نظرم تایید نشد اگه قراره که این طوری حرف بزنی به کامنتهای الکی و لایک شده خودت توسط خودت نگاه کن.
  باتشکر

  2 پاسخ
 • شما برای حرفای بیخودی که میزنی بهونه میاری . این که میگی بعضی کاربری جدید میسازن خودشون لایک میکنن نمیدونم با کی هستی ولی اگه با منی حرف الکی هست.
  من هشت ماه عضو این سایتم و شما یک دو هفته عضوی بعد من نظراتم الکی بوده؟ اینیم که میگی خودتو لایک میکنی مستقیم داری به من تهمت میزنی.شمت اگه ناراحت هستی درباره کیبوردای مکانیکی میتونی بری حرفتو پس بگیری و چند تا کامنت دیگه برای کسب امتیاز بذاری.کاش تحمل انتقاد داشتی و به جای اینکه اینارو بگی کمی روش فکر میکردی.

  2 پاسخ
 • حق با شماست ولی شما هم باید نظرات قبل از منو هم چک میکردید بله درست میگید لطفا حلال کنید من حق همه شمارو خوردم:(:(:(:(:(:(

  2 پاسخ
 • علی اقا ناراحت نیستم ولی گفتم قبل از من هم خیلی از دوستان نظرهای الکی میذاشتن ولی شماها فقط به من زوم کرده اید و به من میگی در لیست قیمت حرفام راستو دروغش معلوم نیست؟
  شما میتونی قبل از منو هم چک کنی بعد قضاوت کنی؟
  با عرض پوزش

  2 پاسخ
 • متاسفانه کامنت های به این شکل حتی در سایت هایی که جایزه هم ندارند وجود داره و خیلی دیده میشه اصلا بحث کامنت ها به یه مسیری کاملا مجزا از مطلب و خبر برده میشه! خوشبختانه این مورد تو سایت ما خیلی کمتره و در زمینه کامنتهای الکی خیلی از اونها رو حذف میکنیم.
  به هر حال این مسئله بصورت صد در صد قابل جلوگیری نیست، اما همیشه سعی میکنیم تا کیفیت کامنت ها حفظ شود و از کاربران هم میخواهیم ما رو تو این زمینه یازی بدن...انتظار نداریم هر کسی که کامنت میده یه مطلب علمی و آموزشی بیاد مطرح کنه، اما حداقل برای حفظ این محیط از انتشار کامنت های بی مورد هم خودداری کنه!

  5 پاسخ
 • البته دوستان عزیزی که کامنتهای خودشون رو لایک میکنن هم یه نگاهی بندازین با عرض پوزش;)

  2 پاسخ
 • در پاسخ به: IN THE NAMEOF

  چطور میشه یک کامنت رو لایک کرد؟من بلد نیستم.

  3 پاسخ
 • اونایی که این کارو میکنن کارشون درست نیست. و همش یه 0.1 امتیاز میگیرن و هر سی تاش میشه قد یه کامنت که 3 امتیاز داره. یعنی هر 30 تا کامنتی که میذارن و هر کدومو لایک میکنن میشه یه کامنت. ولی دیگه نمیان کل مطالبو با کامنتاشون اختصاص بدن به خودشون .

  3 پاسخ
 • بعد آقای پناهی خواستم اینم بگم که خداشاهده من حتی به اندازه سر سوزن هم به جایزه سایتنون فکر نمیکنم چون اگه شما سیستم منو ببینید متوجه میشید که زیاد به درد من نمیخوره!امیدوارم کسی که واقعا بدردش میخوره برنده شه.من از همون روز اول که عضو سایت شما شدم نظرمو تو کامنتا میزاشتم و از همون روز اول هم جز نفرات برتر بودم.ولی تو کامنت قبلم هم گفتم از لس شدن مسائل خوشم نمیاد.هدف شماهم بالا رفتن سطح علمی سایت بود نه این جور کارا.
  یه درایور ssd هم 400تومن بیشتر نیست.
  به نشانه اعتراض فقط سایت شمارو مثل همیشه دنبال میکنم ولی دیگه کامنت نمیزارم تا چند وقت تا درست شه.

  8 پاسخ
 • سعید عزیز سلام

  ممنونم از نظر شما. ما این بحث را برای مشارکت گذاشتیم و براساس تغییری که دادیم کامنت هایی که به مبنای افزایش غیر منطقی امتیاز باشد دیگر تایید نمی شود برای همین از این به بعد ما روی این موضوع برنامه ریزی کردیم. چون ما مبنا را بر مشارکت منطقی گذاشتیم نه بر نوشتن دو کلمه به عنوان کامنت. پس از این بابت باید بگویم که کامنت الکی از امروز دیگر تایید نمی شود. شما هم مانند قدیم نظر، پیشنهاد یا هر چیزی دارید در مطالب بنویسید.

  5 پاسخ
 • آقای پناهی سلام
  خدایی خودتونو عشقه،دوستون دارم که نظرمو صمیمانه بهتون میگم وگرنه تیم و سایت شما بی نظیرن.

  3 پاسخ
 • سلام آقای پناهی عزیز
  اینو به عنوان پبشنهاد به سایت محبوبم میگم
  یه کاری کنید که یه نفر تو یه پست بیش از یک نظر نتونه بزاره
  فکر کنم بشه همه آدم همه نظرشو تو یبار بگه.الان تو بعضی پستاتون بعضی از کاربرا چند نظر میزارن که فکر کنم از نظر بار فنی واسه کسی که سایتتونو نگاه میکنه زیاد جالب نباشه
  با تشکر

  5 پاسخ
 • در پاسخ به: saeed

  اینجور که نمیشه دوست عزیز . شاید توی یک پست برای یک نفر چندین سوال پیش بیاد اونم با وقفه !

  4 پاسخ
 • ببخشد دوباره کامنت میدم(اگه خواستید فقط اینو تایید کنید )

  تو بخش مشاوره وب سایت فعالیت کردن امتیاز نداره؟(به عنوان مشاور)

  4 پاسخ
 • سلام دوست عزیز

  بخش پرسش و مشاوره امتیاز بندی جدا دارد که این مورد هم در آینده مورد ارزیابی قرار میگیرد.

  2 پاسخ
 • یه ssd
  این همون چیزیه که من نیاز دارم

  4 پاسخ
 • حله;););););)

  4 پاسخ
بارگذاری بیشتر ...

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.