چاپ کردن این صفحه
Ai-Da، اولین ربات انسان نمای نقاش جهان را بشناسید!

Ai-Da، اولین ربات انسان نمای نقاش جهان را بشناسید!

به زودی نمایشگاهی از هنر در دانشگاه آکسفورد برگزار خواهد شد که در این نمایشگاه با یک هنر و هنرمند واقعی روبرو خواهیم. این هنرمند در واقع اولین ربات انسان نما در جهان است. در ادامه جزییات این خبر را شرح خواهیم داد.

رباتی هنرمند به نام Ai-Da

رباتی هنرمند به نام Ai-Da

Ai-Da ربات هنرمندی است که این روزها معنای واقعی هنر را تغییر داده و این ربات با سیستم هوش مصنوعی، داشتن بازوهای متحرک رباتیک و دوربینی به عنوان چشم، قادر به کشیدن نقاشی و خلق آثار هنری بوده است. چند روز دیگر نمایشگاهی از هنرهای خلق شده این ربات، برگزار خواهد شد و در این نمایشگاه شاهد آثاری هنرمندانه خواهیم بود که همه را متعجب کرده است. این نمایشگاه با عنوان Unsecured Futures (آینده ناامن) در دانشگاه آکسفورد برگزار خواهد شد و نتیجه ای از هوش مصنوعی و یادگیری عمیق را به همراه خواهد داشت.

نکته جالب اینجاست که Ai-Da به عنوان یک هنرمند واقعی در این نمایشگاه حضور خواهد داشت، در رابطه با هنر خود صحبت کرده و به صحبت های بازدیدکنندگان گوش خواهد داد. همچنین شاهد حرکاتی دقیق و درست و ارتباط از راه دور با انسان ها نیز در این ربات خواهیم بود. اگرچه نقاشی های Ai-Da توسط AI کنترل می شود اما نقاشی هایی که در گالری نمایش داده شدند اغلب با همکاری انسان ها بودند که از طریق الگوریتم هایی با کمک دید بصری دریافت و طراحی شدند. اما سوال واقعی این است که آیا این هنر یک هنر واقعی است؟ آیا این هنر بدون دخالت انسان صورت گرفته است؟

البته باید اشاره کنیم که علاوه بر نقاشی، شاهد آثار هنری دیگری چون مجسمه و هنرهای نمایشی نیز در این نمایشگاه خواهیم بود و به کلی اینکه یک ربات، هنرمند این نمایشگاه است اصلا به چشم نمی آمد. معرفی این ربات و به نمایش گذاشتن آثارش قدمی بزرگ در راه پیشرفت رباتیک و به کلی دنیای ربات ها بوده و روند جدیدی از پیشرفت و ارتقا را به همراه خواهد داشت. نمایشگاه Ai-Da از 12 ژوئن تا 6 ژوئیه در نمایشگاه The Bran Gallery، کالج سنت جان در دانشگاه آکسفورد برگزار خواهد شد.

(1 رای)
© 2018 SakhtafzarMag.com. All Rights Reserved. Designed by Web3nter.IR