خبر خوب: حجم بسته‌های اینترنت ثابت 5 درصد افزایش یافت!

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز جمعه را با گفتن یک خبر خوب در توئیتر آغاز کرد. او در این شبکه اجتماعی عنوان کرد که پیگیری‌های آنها در راستای حقوق مشترکین به نتیجه رسیده و از همین رو به حجم بسته‌های اینترنت کاربران 5 درصد اضافه شده است. جهرمی در حساب شخصی خود در توئیتر گفت:

#خبرخوب

باز هم پیگیری حقوق مشترکین شبکه‌های ارتباطی به سرانجام رسید.

با ابلاغیه جدید سازمان تنظیم مقررات به شرکتهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی و برای مقابله با #کم‌فروشی، 5٪ به حجم بسته‌ها افزوده شد. این ابلاغ از این هفته اجرایی می‌شود.

#حق‌الناس

این اتفاق در واکنش به گزارشی افتاده است که در اواسط اردیبهشت ماه منتشر شد و سازمان تنظیم مقررات در آن خبر از کم‌فروشی اینترنت ثابت به میزان 5 تا 8 درصد داده بود. حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات نیز، ضمن تأمید به صیانت از حقوق مشترکان به عنوان یکی از اولویت‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رگولاتوری عنوان کرد:

در پی اطلاعیه‌های قبلی رگولاتوری درباره مغایرت بسته‌های اینترنتی فروخته شده با میزان تحویل شده به مشترکان، اپراتورهای ارائه کننده خدمات اینترنت ثابت از امروز حداقل 5 درصد به حجم مصرف منصفانه بسته‌های اینترنتی مشترکان اضافه می‌کنند. این افزایش بدون دریافت هزینه اضافی و به منظور جبران حقوق مشترکان در دستور کار اپراتورها قرار گرفته است.

جوشقانی درخصوص دلایل کم‌فروشی اپراتورها گفته است که برخی از آنها اختلالات شبکه و سرباره‌های ناشی از پروتکل‌های اینترنتی را غیرعمدی و برنامه‌ریزی نشده بوده را باعث عدم ارائه سرویس به‌صورت کامل عنوان کرده‌اند. اما به رغم توضیح ارائه شده از سوی آنها مبنی بر وجود این عوامل، دلایل ارائه شده به دلیل آنکه ارتباطی با مصرف کننده ندارد، مورد قبول قرار نگرفته است. با پیگیری رگولاتوری، اپراتورها در کنار رفع مشکل‌هایی که باعث وجود این کم‌فروشی شده‌اند، در جهت رضایت مشتری، حجم منصفانه کاربران را بدون دریافت هزینه 5 درصد افزایش خواهند داد.

 

(3 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • شیوا

  وقتی میگن افزایش قیمت اینترنت همه دوبله میکشن بالا، وقتی میگن کاهش قیمت اینترنت هیچ خبری نمیشه، بجاش هدیه 5 گیگ اینترنت 1 روزه میدن! :o

  1 پاسخ
 • فرایند تکامل ژنتیک ایرانی ها داره به اوج خودش نزدیک میشه بهترین و زیرکترین نسل بشریت در زمینه انواع دروغ ، کلاهبرداری ، دزدی ، شعار ، وعده و ...

  2 پاسخ
 • همین هفته ی پیش از شرکت پارس انلاین زنگ زدن بهم گفتن قرار حجم اینترنت کم بشه قیمتش بیشتر، گفتن اگه میخاید بسته ی شیش ماهه بخرید که حداقل واسه شیش ماهه اینده با قیمت کمتر خریده باشید ، و البته من نخریدم، و حالا این خبر :lدزدی تو پوست و گوشت خون این مردم رفته

  2 پاسخ
 • عجب افزایشی
  عجب پیگیری ای
  عجب وزیر ارتباطی
  لعنتیا چی فرض میکنین ملتو
  :smiley0:l:smiley0

  2 پاسخ
 • 5 درصد یک چهارم :D

  1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.