نتیجه عصبانیت و مهلت دو هفته‌ای وزیر ارتباطات به سرویس‌دهندگان اینترنت!

دو هفته پیش بود که خبری مبنی بر عصبانیت وزیر ارتباطات از پشتیبانی 2020 مخابرات و چند سرویس‌دهنده دیگر منتشر شد. آذری جهرمی، پس از آنکه در تماس خود با پشتیبانی سرویس اینترنت مخابرات به نتیجه مطلوب دست پیدا نکرده بود، با لحنی اعتراضی در حساب توئیتر خود نسبت به این موضوع واکنش داد. او در بخشی از اظهارات خود گفت:

 2 هفته، فقط 2 هفته سازمان تنظیم مقررات و سرویس دهندگان فرصت دارند این وضع را اصلاح کنند، در پایان اگر تغییرات ملموسی مشاهده نشود شخصاً به این موضوع بدون هیچ مماشاتی ورود می‌کنم و می‌دانند آن موقع چه می‌شود!

چه اتفاقی پس از اتمام فرصت دو هفته‌ای افتاد؟

مهلت دو هفته‌ای وزیر ارتباطات به سازمان تنظیم مقررات و سرویس دهندگان اینترنت به پایان رسید و اگر شما هم انتظار یک تغییرات اساسی در این زمینه داشتید، احتمالاً ناامید خواهید شد. شب گذشته محمد جواد آذری جهرمی در حساب توئیتر خود، با اعلام پایان مهلت مورد نظر در یک رشته توئیت، اینگونه نتیجه کار را توضیح داد:

مهلت دو هفته‌ای برای بهبود کیفیت خدمات پشتیبانی تمام شد. توجیهات مدیران شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ارتباطی، قابل قبول نیست. باید بیشتر تلاش کنند، هنوز با مطلوب فاصله معناداری دارند. چون خودشان جدی وارد گود اصلاح روال‌ها شدند، ما هم در وزارت ارتباطات کمکشان می‌کنیم

وقتی در سال گذشته، 480 میلیون تماس تنها با مراکز تماس یک شرکت برقرار شده است، این یعنی اولاً کیفیت سرویس آن شرکت مطلوب نیست، دوم راهکارهای خدمات پشتیبانی استاندارد نیست، بگذریم که در برخی شرکت‌ها یک‌سوم حقوق پرسنل پایمال شده. حرکت شروع شده، باید جدی‌تر ادامه یابد.

از اظهارات وزیر ارتباطات اینگونه برمیاید که نباید انتظار تغییرات کوتاه مدت و بهبود در پشتیبانی از سرویس‌های اینترنت داشته باشیم، چرا که این حرکت تازه شروع شده است. اما اینکه آیا در نهایت این پیگیری‌ها توفیقی در کیفیت سرویس‌ها ایجاد خواهد کرد، سوالیست که تنها با گذشت زمان می‌توان به جواب آن رسید.

(7 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • باید به همه شرکت های اینترنتی اولتیماتوم بدن چونکه یکی از یکی بدتره همشون دروغ تحویل آدم میدن و پول رو که زدیم به حسابشون هر بلایی که دلشون بخواد سر مصرف کننده میارن از کم کردن سرعت به بهانه مشکل داخلی و کابل گرفته که دیگه این حرفشون یکی از قدیمیترین و زشترین دروغاشون هست و هنوز هم ادامه داره تا انواع و اقسام مشکلاتی که وجود داره و این رو خطاب به شرکت هایی مثل صبا نت و های وب هم گفتم که جزو بهترین ها مثلا هستند و من خودم از هر 2 تاش درخواست جمع آوری رانژه دادم اما الان از اجبار مجبور شدم توی صبا نت بمونم چونکه مثلا توی شیراز بهتر از بقیه هست در واقع الان سرویس 16 مگ دارم که سرعتش از 700 کیلو بایت بیشتر نمیشه در صورتی که قانونا باید 2 مگ بر ثانیه سرعتش باشه بعد از جمع آوریی های وب و کوچ دوباره به صبا نت قشنگ 1 هفته سرعتم از 1200 کیلو بایت کمتر نمیشد بعد یکدفعه اومد روی 700 قفل شد هر چی زنگ زدم یک مشت دروغ تحویلم دادند در صورتی که توی شرکت های وب به مدت 2 سال هیچ وقت سرعتم زیر 1100 کیلو بایت نیومده بود خودم کاملا به تنظیمات کانفیگ مودم وارد هستم و تمام سیم ها رو نو کردم و مودم هم سالمه ولی تنها حرفشون اینه که مشکل از داخله اگه از داخل بود چرا هفته اول سرعتش خوب بود تنها چیزیش که باعث شده دلم بهش خوش باشه اینه که هیچ وقت قعطی نداره اگه سرعتش رو درست کنه رو دستش نیست اما فعلا که من ازش راضی نیستم

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: ATLAN

  ما هم همینیم داداش

  0 پاسخ
 • دوستان کسی فیبر نوری مخابرات رو داره ....این فیبر نوری جدیده رو میگمت ..تانوما ....کسی داره ؟؟؟ راضیه چجوریاس میخوام بگیرم ...اسیا تک دارم ...گند زدن با تعرفه هاشون

  0 پاسخ
 • پشتیبان ها دو مشکل اساسی دارند:
  1. اطلاعات کافی ندارند. برای خرید طرحی اپ تا 16 متاسفانه فروشنده 2020 اطلاعات لازم را نداشت. شانسی با تماس یکی دیگر از نمایندگان فروشنده که مجدد سوال کردم متوجه شدم چنین طرحی هست. در حالیکه اشتباه نفر اول باعث شد طرح اشتباهی خریداری کردم و مدتی درگیر انصراف از طرح بودم. بعد پول واریز نمی شد و باز پیگیر بودم که طرح درخواستی را داخل پنل بذارند چون وجه به کارت واریز نمی شد و 2020 هم صرفا واریز کارت به کارت قبول می کرد.
  2. اختیار لازم را ندارند. برای مثال همین ماه رمضانی (همین طرح بالا) دیر وقت سرویس اینترنت خریداری کردم ولی به اینترنت وصل نمی شد. با 2020 تماس گرفتم ولی پشتیان برای روز بعد واگذار کرد.

  0 پاسخ
 • گ.. ترین نت رو مخابرات داره یه مدت داشتیم دم و دیقه قطع میشد وسرعتش هم خیلیییییییییی کم بود

  1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.