قابلیت واکی تاکی اپل واچ به دلیل مشکلات امنیتی غیرفعال شد

یکی از قابلیت‌های جدیدی که اپل سال گذشته در آپدیت watchOS آن را معرفی کرد، Walkie Talkie بود. همانطور که از نام آن پیداست، واکی تاکی به کاربران اپل واج اجازه می‌داد تا با نگه داشتن یک کلید با یکدیگر صحبت کنند. این قابلیت مانند بی‌سیم‌های واکی تاکی است که بیشترین کاربرد آنها در زمان جنگ بوده. با این حال، به نظر می‌رسد که به دلیل مشکلاتی اپل تصمیم به غیرفعال کردن قابلیت مورد نظر گرفته است.

استراق سمع از کاربران با قابلیت واکی تاکی

طبق گفته اپل به نظر می‌رسد که این قابلیت کاربران را در خطر یک نقص بالقوه‌ای قرار می‌دهد که در آن اشخاص دیگر می‌توانند به مکالمات آنها با آیفون‌شان بدون رضایت شخصی و حتی اطلاع از این موضوع، گوش دهند. قابلیت واکی تاکی حالا به طور موقت غیرفعال شده است و اپل مشغول در حال تلاش برای رفع این مشکل است. بنابراین کاربران تا زمان اصلاح، نمی‎توانند از این قابلیت استفاده کنند. اپل در همین راستا گفته است:

ما از آسیب‌پذیری موجود که به برنامه واکی تاکی در اپل واچ مربوط است اطلاع داریم و این قابلیت را غیرفعال کرده و به سرعت در حال رفع مشکل هستیم. ما بابت این موضوع که موجب ناراحتی مشتریان شده عذرخواهی می‌کنیم و در سریع‌ترین زمان ممکن این قابلیت را بازخواهیم گرداند. با این حال از این آسیب‌پذیری سوءاستفاده‌ای علیه کاربران انجام نشده است، اما ما امنیت و حریم خصوص کاربران را بسیار جدی می‌گیریم.

مشکلی که جدیداً برای قابلیت واکی تاکی اپل واچ ایجاد شده است بسیار شبیه به آن چیزی است که کاربران آپل در FaceTime تجربه کرده بودند. بهمن ماه سال گذشته باگی در برنامه FaceTime کشف شد که در آن کاربران می‌توانستند پیش از برقراری تماس و پذیرفتن آن توسط مخاطب به صدای او گوش کنند. اپل در همان زمان هم برای رفع مشکل، قابلیت تماس گروهی فیس‌تایم به‌طور موقت غیرفعال کرده بود.

(0 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.