شکیل اونیل با استراتژی جف بزوس ثروت خود را 4 برابر کرد!

شکیل اونیل، ستاره آمریکایی سابق بسکتبال در مصاحبه اخیر خود با وال استریت ژورنال گفته است که پس از استفاده از استرانژی مشابه با جف بزوس، بنیانگذار و مدیرعامل آمازون در سرمایه‌گذاری توانسته ثروت خود را 4 برابر کند.

هیچ چیز معمولی درخصوص زندگی شکیل اونیل ستاره سابق بسکتبالیست NBA که حالا تبدیل به یک سرمایه‌گذار موفق شده، وجود ندارد. بنابراین زمانیکه او می‌گوید با استفاده از یک استراتژی ساده ثروت خود را احتمالا 4 برابر کرده است، مطمئناً اظهارات او ارزش توجه را دارد. شکیل اونیل در مصاحبه اخیر خود با وال استریت ژورنال گفته است:

من شنیدم که یک بار جف بزوس گفته بود که سرمایه‌گذاری‌های خود را براساس این انجام می‌دهد که آیا آن کار می‌تواند زندگی آدم‌ها را تغییر دهد یا نه.  من شروع به استفاده از این استراتژی کردم و فکر می‌کنم که حالا ثروت خودم را 4 برابر کرده‌ام.

این ستاره NBA در طول دوران حرفه‌ای 19 ساله خود به عنوان بسکتبالیست در حدود 300 میلیون دلار ثروت جمع‌آوری کرد. او این دارایی خود را در زمینه‌های مختلف، از سهام شرکت گوگل و اپل گرفته تا برج‌ها و کلاب‌های شبانه لاس وگاس و فست فودهای زنجیره‌ای مانند Five Guys و Auntie Anne و ... سرمایه‌گذاری کرده است.

پس از آنکه شکیل اونیل در سال 2011 به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای بازنشسته شد، با مشکلات مالی پس از بازنشستگی دست و پنجه نرم می‌کرد. او درآمد خود از NBA را در آن راهی که معتقد بود می‌تواند زندگی مردم را تغییر دهد سرمایه‌گذاری کرد. اونیل به وال استریت ژورنال گفته است: "اگر با چیزی در میزی روبه‌رو می‌شدم که به آن باور نداشتم، حتی به آن نگاهم نمی‌کردم. در زمانیکه من مشغول تجارت هستم، همه چیز به پول ربط پیدا نمی‌کند."

شکیل اونیل معتقد است بهترین سرمایه‌گذاری خود با اقتدار را در گوگل انجام داده است، اما از سرمایه گذاری در فروشگاه زنجیره‌ای دونات Krispy Kreme بیشترین لذت را برده است، چراکه او خودش هم از زمان قدیم طرفدار دونات‌های این شرکت بوده است.

(7 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.