هوآوی "موناکو" را به اولین کشور جهان با شبکه 5G تبدیل کرد

غول چینی فناوری جهان، یعنی هوآوی نسل آینده شبکه موبایلی (5G) را در کشور موناکو راه‌اندازی کرد و این دولت مستقل تحت حمایت فرانسه را به اولین کشور جهان و اروپا تبدیل کرد که به‌طور کامل در تمامی مناطق از شبکه 5G پشتیبانی می‌کند.

Xavier Niel صاحب اپراتور محلی موناکو در حساب توئیتر خود درخصوص این اتفاق بزرگ گفته است که برای اولین بار در جهان Monaco Telecom از 5G در سراسر کشور رونمایی کرده است و در تمامی پکیج‌های موبایلی 5G در دسترس خواهد بود با سرعت فوق‌العاده بالای خود و رکورد 1.4 گیگابیت بر ثانیه.

همکاری با هوآوی با وجود هشدار آمریکا

باوجو تلاش‌های آمریکا مبنی بر گوشه نشین کردن هوآوی به نظر می‌رسد که این برند چینی هنوز در بسیاری از نقاط اروپا محبوب است و دولتمردان این کشورها به هوآوی اعتماد دارند. از معامله راه‌اندازی شبکه 5G در موناکو هم هر دو طرف ماجرا کاملاً راضی به نظر می‌آیند. Guo Ping، معاون ارشد هوآوی استقرار نسل جدید شبکه موبایل در موناکو را با وجود کوچک بودن این منطقه یک شانس بزرگ عنوان کرده است. او گفت که موناکو یک سرزمین کوچک است که به ما اجازه می‌دهد پنجره‌ای به دیگر نقاط جهان باز کنیم.

به‌غیر از کشور موناکو، بریتانیا و روسیه نیز مسئولیت راه‌اندازی شبکه 5G خود را به هوآوی سپرده‌اند. این درحالیست که آمریکا تلاش می‌کند تا هم‌پیمانان خود را از تصمیمی مشابه منصرف کند. حتی چند ماه پیش باوجود قراردادهایی که اپراتورهای استرالیا و نیوزلند با هوآوی داشتند، با تصمیم دولت مجبور به قطع همکاری با این شرکت چینی شدند که این موضوع ضررهای مالی زیادی برای آنها به همراه داشت. در انگلیس نیز وضعیت تقریباً مشابه است و هر چهار اپراتور بزرگ این کشور با هوآوی در راه‌اندازی شبکه 5G همکاری می‌کنند و در صورتیکه دولت انگلستان تصمیم به عدم همکاری اپراتورها با هوآوی بگیرد، ضرر مالی ناشی از این اتفاق بسیار بسیار بزرگ خواهد بود.

(0 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.