چک 1 میلیارد دلاری اپل برای خرید بخش تولید مودم اینتل

اپل پس از یک دعوای طولانی مدت چند ماه پیش سرانجام اختلافات خود با شرکت کوالکام را کنار گذاشت و به توافقی دست پیدا کرد تا اطمینان حاصل گوشی‌های آیفون 5G خیلی دیر راه به بازار پیدا نخواهند کرد. با این حال مشخص است که کوپرتینویی‌ها علاقه‌ای به وابستگی به کوالکام، شرکتی که ده‌ها پرونده علیه اپل در دادگاه‌های سراسر جهان دارد، داشته باشند.

اپل در اندیشه خرید بخش مودم‌های موبایلی اینتل

طبق گزارش جدیدی که وال استریت ژورنال منتشر کرده است، اپل مذاکرات جدی خود را اینتل برای خرید صنعت مودم گوشی‌های هوشمند این شرکت به قیمت 1 میلیارد دلار یا بیشتر را آغاز کرده است. البته این خبر اولین بار نیست که در رسانه‌ها مطرح شده و ماه گذشته نیز گفته شده بود اپل در حال مذاکره با اینتل برای خرید بخش مودم‌های این شرکت است. اما در گزارش جدیدتر عنوان شده است که اگر مشکلی در سر این مذاکرات پیش نیاید، ممکن است هفته آینده به نتیجه برسد.

این معامله می‌تواند به‌طور بالقوه موجب ورود صدها مهندس و پتنت‌های کلیدی اینتل به شرکت اپل شود و این به کوپرتینویی‌ها اجازه خواهد داد تا تکنولوژی‌هایی که در حال حاضر لایسنس آنها را از کوالکام برای شبکه موبایل خود خریداری می‌کنند را خودشان تولید کنند. البته بد نیست به این موضوع نیز اشاره کنیم که نتیجه مذاکرات اپل و اینتل هر چه که باشد در روابط کوتاه مدت اپل و کوالکام تأثیری نخواهد گذاشت. چرا که این دو شرکت به یک توافق شش ساله دست پیدا کرده‌اند، هر چند که جزئیات این توافق به‌طور کامل افشا نشده است.

اپل با تیم تولیدکننده مودم‌های اینتل همواره همکاری نزدیکی داشته است، به‌خصوص زمانیکه کسب و کار آنها با کوالکام به مشکل خورد. با این حال عدم موفقیت اینتل در تولید به موقع مودم‌های 5G، اپل را به سمت توافق با کوالکام و قرارداد بلندمدت کشاند. حالا باید دید که در صورت خرید بخش مودم اینتل، چه آینده‌ای در انتظار همکاری کوالکام و اپل خواهد بود.

(0 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • BijanMortazavi

    این بخش یکی بخش های پردرآمد و بسیار استراتژیک برای اینتل هست. محصولات این بخش در اکثر مادربردهای امروزی استفاده میشه و واگذاری اون به شرکت دیگه از هر نظر کار اشتباهیه. امیدوارم مدیران اینتل سیاست غطلی رو در این راه اتخاذ نکنن.

    0 پاسخ
  • سلام دوست عزیز
    درصورت نهایی شدن این توافق هم فقط بخش تولید مودم‌های گوشی‌های هوشمند به اپل واگذار می‌شه.

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.