برند جدید لوتوس با رونمایی از لوگوی تازه شکل می‌گیرد

برند لوتوس به مانند ققنوسی در حال تولد دوباره از زیر خاکستر ورشکستگی و تعطیلی است که به لطف تصاحب این برند توسط شرکت چینی جیلی اتفاق افتاده است. جیلی پیش ار لوتوس سراغ شرکت خودرو سازی سوئدی ولوو نیز رفته بود و در سال 2017 مالکیت آن را نیز به عهده گرفته بود. از زمان تصاحب لوتوس توسط جیلی تاکنون شاهد رونمایی ابرخودروی 1973 اسب بخاری اوایجا بودیم که نشان از شروع تغییرات کلی در این شرکت خودرو سازی داشت.

به جز معرفی ابر خودروی اوایجا، لوتوس در فکر معرفی اولین خودروی شاسی بلند این شرکت نیز هست و اکنون میبینیم که این تغییرات ساختاری تنها به ارائه مدل‌های جدید از محصولات آنها ختم نشده و لوگوی تاریخی این شرکت نیز بار دیگری تغییراتی به خود دیده و با ظاهری جدید رونمایی شده است. برند لوتوس اولین‌بار در سال 1948 توسط Colin Chapman مخترع، طراح و مهندس انگلیسی به ثبت رسیده بود و لوگوی آن از زمان تاسیس تا کنون تقریبا 8 بار شاهد بازطراحی بوده است.

در طراحی جدید این شرکت سادگی بیشتر از همه چیز به چشم میخورد، رنگ‌های کلاسیک موتور اسپورت انگلیسی مخصوص لوتوس یعنی زرد و نارنجی همچنان بخش اصلی تشکیل دهنده این لوگو هستند و نام لوتوس بدون هیچگونه اعوجاج و خمیدگی کاملا ساده درون لوگو خودنمایی می‌کند. حروف اختصار نام بنیان گزار این برند خوشبختانه از لوگوی جدید حذف نشده است تا لوتوس در عین تملک توسط برندی جدید تاریخچه خود را حفظ کرده باشد. طرفداران سر سخت شرکت لوتوس با یک نگاه به لوگوی جدید متوجه شباهت زیاد آن به لوگوی اصلی شرکت که از سال 1948 تا 1985 شده بود خواهند شد.

البته به جز دو مورد از 8 باری که لوگوی لوتوس دستخوش تغییرات شده بود باقی موارد تقریبا ظاهر اصلی خود را حفظ کرده بودند. در سال 1968 دومین لوگوی این برند رنگ‌های اصلی خود را کنار گذاشته بود و بصورت سیاه و سفید طراحی شده بود. در سال 1986 نیز نماد ACBC که اختصار نام بنیان‌گذار لوتوس بود از لوگو حذف شده بود. رونمایی از لوگوی جدید لوتوس همزمان با اعلام همکاری این شرکت با باشگاه فوتبال نورویچ سیتی که باشگااه همسایه این کمپانی به حساب می‌آید اتفاق افتاد و طی این همکاری لوتوس اسپانسر آکادمی‌های این باشگاه خواهد بود.

(4 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.