بی‌ام‌و M8 به عنوان خودروی ایمنی جدید مسابقات موتو جی‌پی رونمایی شد

خودروی ایمنی جدید مسابقات موتو جی‌پی طی هفته جاری و در حین مسابقه جایزه بزرگ اتریش در پیست ردبول رینگ رونمایی شد و تماشاگران این مسابقه هیجان انگیز اولین کسانی بودند که نسخه مسابقه‌ای بی‌ام‌و M8 را در لباس ماشین ایمنی جدید تماشا کردند. بی‌ام‌و M8 جدید جانشین خودروی ایمنی گذشته یعنی بی‌ام‌و M5 شده است و به عنوان برگی دیگر در تاریخ بیش از دو دهه استفاده از خودروهای بی‌ام‌و در قامت خودروهای ایمنی در معتبرترین مسابقات موتورسواری دنیا به ثبت رسید.

به نظر می‌رسد بی‌ام‌و M8 یک خودروی ایمنی کاملا مناسب دیگر برای مسابقات موتو جی‌پی باشد، چرا که قلب تپنده این خودرو دقیقا همان پیشرانه 4.4 لیتری توربو دوقلوی V8 است که در خودروی ایمنی قبلی یعنی بی‌ام‌و M5 وجود داشت و قدرت خروجی آنها نیز یکسان یعنی 625 اسب بخار می‌باشد. این بدان معنی است که بی‌ام‌و برای تولید خودروی ایمنی جدید مسابقات موتو جی‌پی چندان به زحمت نیافتاده است. البته آلمانی‌ها برای طراحی ظاهر یعنی رنگبندی و اضاه کردن موارد لازم برای تبدیل کردن بی‌ام‌و M8 به خودروی ایمنی مسابقات به اندازه کافی از تجربیات و سلیقه خود استفاده کرده‌اند.

تعدادی قطعات تقویتی به خودروی بی‌ام‌و M8 اضافه شده‌اند که اکثریت آنها در راستای تطبیق با قوانین آئرودینامیکی و وزنی مسابقات انجام گرفته است، این تغییرات را می‌توان از سیستم اگزوز اسپورت تیتانیومی تا پنل کنترلی سبک وزن‌تر مشاهده کرد. به جز این موارد اضافه شدن چراغ جلوهای چشمک زن، چراغ‌های LED روی سقف، جلو پنجره با نوار قرمز و مجهز به LED، فلاپ‌های جانبی مشکی، اسپویلر جلوی مشکی و تجهیز اتاق خودرو به قفس ایمنی نیز دیگر تغییراتی هستند که در نسخه مسابقه‌ای بی‌ام‌و M8 به عنوان خودروی ایمنی جدید موتو جی‌پی می‌بینیم. خودروهای ایمنی در مسابقات مختلف به هنگام بروز حادثه یا هر اتفاقی که مسابقه را با مشکل مواجه کند وارد پیست می‌شوند تا امنیت مسابقه و رانندگان و مارشال‌های حاضر در پیست را تامین کنند.

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.