سخنگوی قوه قضاییه خبر فیلتر شدن اینستاگرام را تکذیب کرد

همزمان با فیلترشدن پیام‌رسان تلگرام شایعاتی درخصوص فیلتر شدن دیگر شبکه اجتماعی محبوب کاربران ایرانی، یعنی اینستاگرام مطرح شد. با وجود آنکه بیش از یک سال از مسدود شدن تلگرام می‌گذرد، اینستاگرام همچنان برای کاربران ایرانی در دسترس است. اما این بدان معنی نیست که هر چند وقت یک بار شایعه فیلترینگ آن در رسانه‌ها منتشر نخواهد شد.

اوایل هفته خبری به نقل از معاون اول دادستان کل کشور منتشر شده که در آن اعلام شده بود فیلترینگ شبکه اجتماعی اینستاگرام در دستور کار دادستانی کل کشور قرار دارد. باوجود آنکه این اولین باری نبود چنین خبری منتشر می‌شد، موضوع از آن جهت جالب توجه بود که دادستان کل کشور در حال حاضر معاون اول ندارد. در همین راستا، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری امروز خود توضیحاتی ارائه داد.

اسماعیلی امروز در واکنش به خبرهایی مبنی بر فیلترینگ اینستاگرام به نقل از معاون اول دادستان کل کشور گفت که انتظار می‎رود جامعه رسانه‌ای ما اخلاق حرفه‌ای و سازمانی خود را به نحو شایسته رعایت کنند. او در ادامه افزود:

مایه تأسف و تعجب است که اخباری تحت عنوان اخبار قضایی نقل می‌شود که به هیچ عنوان چنین خبری ابراز نشده است. در  مقطعی که دادستان کل کشور معاون اول ندارد و هنوز فردی برای این سمت انتخاب نشده، خبری منتسب به معاون اول دادستانی کل نقل می‌شود که بیانگر این است که برخی افراد فعال در رسانه‌ها و فضای مجازی، اخلاق حرفه‌ای را مراعات نمی‌کنند.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه تأکید کرد که این خبر صحت ندارد و چنین خبری اعلام نشده؛ حتی در صورتیکه چنین شخصی هم حضور داشت و خبر مورد نظر را اعلام می‌کرد، باز هم موضع قوه قضاییه نبود. موضع قوه قضاییه آن چیزی است که سخنگوی آن یا رئیس قوه در ملاقات‌ها و یا دیدارهای خود اعلام می‌کند. او افزود:

سایر مطالبی که مدیران قضایی اعلام می‌کنند، نظر شخصی خودشان است.

او در پایان عنوان کرد که اجازه دهید اخبار قضایی از مجاری رسمی اعلام شود چراکه گمانهزنی‌ها کمکی به اطلاع رسانی افکار عمومی نمی‌کند.

 

(1 رای)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مازیار

  آقا گول این فیلترینگ رو نخورید باز نزدیک انتخابات شد و یک عده یاوران بنفشی ها با این بحث ها می خواهند 4 سال بعدنماینده شون رای بیاره

  0 پاسخ
 • نه تورو خدا اینم فیلتر کنید
  دیگه چیا را رو ما مردم فیلتر نکردن.
  بچه های ۱۰ ساله دنبال فیلتر شکنن این یعنی فاجعه.

  0 پاسخ
 • اینستاگرام بازه توییتر فیلتر!

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.