ریلمی هم سیستم عامل شخصی خود برای گوشی را تا پایان سال ارائه می‌کند

ریلمی مشغول کار برروی سیستم عامل اختصاصی خود است و این موضوع توسط Madhav Sheth مدیرعامل شرکت اعلام شده است. این شرکت تا امروز از پوسته اختصاصی شرکت اوپو، یعنیColor OS برای گوشی‌های خود استفاده می‌کرد، اما این موضوع مانع آن میشد تا مشخصاتی که کاربران از آنها درخواست می‌کردند را به آنها ارائه کنند.

هنوز جزئیات خاصی در رابطه با Realme OS منتشر نشده است. اما این پلتفرم احتمالاً باید تا اواخر سال 2019 یا اوایل سال آینده برای کاربران در دسترس قرار گیرد. مشخص نیست که آیا گوشی‌های فعلی ریلمی هم آپدیت نرم‌افزاری برای دریافت این پوسته دریافت خواهند کرد یا خیر. با این حال انتظار می‌رود که این رابط کاربری بر پایه اندروید Q توسعه داده شده باشد، هر چند که این موضوع توسط آقای Sheth تأیید نشد.

آیا شبیه به اندروید خام مشابه  Oxygen OS خواهد بود یا مانند Color OS پر زرق و برق؟

Sheth، مدیرعامل ریلمی در گفت‌وگویی در ماه اپریل گفته بود که به عقیده او اندروید خام یک تجربه کاربری درست نیست. این در حالیست که ریلمی تصمیم دارد اندروید خام را با عملکرد خوب و پشتیبانی طولانی مدت ارائه کند و البته با حفظ این موارد ویژگی‌های جدیدی را به رابط خود اضافه کند.

مدیرعامل ریلمی همچنین به زمان "پیش از جشن دیوالی" نیز اشاره‌ای کرد که البته می‌تواند به ارائه گوشی آینده این شرکت با دوربین چهارگانه و سنسور 64 مگاپیکسلی اشاره داشته باشد. دیوالی 27 اکتبر برگزار خواهد شد، اما گوشی ریلمی 5 خیلی زودتر از این تاریخ، یعنی در روز 20 آگوست (6 روز دیگر) معرفی خواهد شد. بنابراین انتظار می‌رود که در آینده اطلاعات بیشتری از سیستم عامل این گوشی در مراسم معرفی ریلمی 5 منتشر شود.

سیستم عامل در قدم بعدی

پس از آنکه جنگ تجاری میان چین و آمریکا بالا گرفت و هوآوی قربانی این تنش‌ها شد، حتی شایعاتی مبنی بر این موضوع مطرح شد که گوشی‌های آینده هوآوی امکان استفاده از سیستم عامل گوگل، یعنی اندروید را نخواهند داشت. این موضوع باعث شد تا هوآوی سرعت توسعه سیستم عامل مخصوص گوشی هوشمند خود را بالاتر ببرد تا به عنوان برنامه پشیبان چیزی در چنته داشته باشد. در نهایت Harmony OS هفته گذشته به‌طور رسمی معرفی شد و شایعاتی مبنی بر این موضوع مطرح شد که Mate 30 lite اولین گوشی هوشمند این کمپانی با سیستم عامل اختصاصیش خواهد بود. تحریم هوآوی توسط آمریکا شاید تلنگری باشد برای دیگر شرکت‌های سازنده موبایل که اگر روزی آنها دچار مشکل شوند، تکلیف چه خواهد بود.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.