مدیر بی‌ام‌و کارکنانش را به کاهش فاصله با مرسدس بنز دعوت کرد

مدیر اجرایی جدید شرکت خودروسازی بی‌ام‌و از کارکنان خود خواسته تا با پذیرفتن تغییرات و یافتن راه‌های نوآورانه درصدد باشند تا از رقیب دیرینه خود یعنی مرسدس بنز پیشی بگیرند. Oliver Zipse یک روز پس از تکیه بر صندلی مدیر قبلی یعنی Harald Krueger طی یک ایمیل داخلی این موضوع را به اطلاع کارمندان خود رسانده است. این خودروساز باواریایی طی پنج سال گذشته قائله را به رقیب سرسخت خود باخته است و جدا از مرسدس بنز، ظهور خودروسازان جدیدی مانند تسلا باعث شده تا در زمینه فروش خودروی الکتریکی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن نداشته باشند.

آقای Zipse خطاب به کارمندان خود اینگونه گفته است که: "بجای مقصر قرار دادن شرایط، دورنمای سیاسی یا موارد بخصوص در موقعیت کنونی، روحیه مثبت می‌تواند باعث شود تا از موقعیت‌های پیش رو به نحو احسنت استفاده کنیم. این روحیه مثبت حتی در باورهای ما مبنی بر کارهای سخت‌تر منتهی به راهکارهای نوآورانه‌تر خواهد شد نیز منعکس می‌شود." وی اینگونه ادامه داده است که: "نیازی نیست که ما همواره اولین باشیم، اما بطور قطع و بدون شک باید بتوانیم از رقیبان خود در هر زمینه‌ای با فاصله زیاد بهتر باشیم. این موضوع نه تنها در محصولات و خدمات ما، بلکه در ساختارها و فرآیند و حتی هزینه‌ها نیز دخیل است."

طبق گفته‌های آقای Zipse بی‌ام‌و توانسته فاصله فروش با مرسدس بنز را کاهش دهد و در حال برنامه‌ریزی برای ارائه مدل‌های بیشتر جهت فروش نیز هست. روش‌های تولید انعطاف‌پذیر این شرکت خودروسازی که باعث می‌شود بتوانند در یک خط تولید هم خودروهای الکتریکی و هم خودروهای معمولی داشته باشند، مزیت بسیار بزرگی برای آنهاست چرا که این امکان را به باواریایی‌ها می‌دهد که مطابق با نیاز بازار حجم تولید خودروهای الکتریکی را افزایش یا کاهش دهند. رشد خودروهای الکتریکی از یک سو و نزدیک شدن به موعد پایان ذخیره سوخت‌های فسیلی از سوی دیگر چالش‌های بزرگی را پیش روی خودروسازانی مثل بی‌ام‌و قرار داده که آینده آنها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

(4 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.