سامسونگ با کاهش تولید LCD تمرکز خود را به سمت QD-OLED می‌برد

سامسونگ مدتی است که به یکی از تولیدکنندگان پیشرو در صنعت تولید نمایشگر تبدیل شده است و آخرین نوآوری این برند راه‌اندازی خط تولید پنل‌های QD-OLED (اختصار Quantum Dot OLED) می‌باشد. این شرکت در حال حاضر از تکنولوژی کوانتوم دات در تلویزیون‌های خود استفاده می‌کند، در حالیکه پنل‌های OLED برای بیش از یک دهه است که اصلی‌ترین بخش صنعت موبایل سامسونگ را به خود اختصاص داده است. حالا سامسونگ قصد دارد بهترینِ این دو تکنولوژی نمایشگر را با یکدیگر ترکیب کرده و یک محصول نهایی با کیفیت‌تر تولید کند.

کوانتوم دات OLED: نسل جدید نمایشگرهای سامسونگ

گزارش جدید که توسط The Korea Herald منتشر شده است، ادعا می‌کند سامسونگ در حال حاضر خط تولید نمایشگرهای LCD خود را به دلیل کم شدن تقاضا و در نتیجه آن سود، محدود کرده است. این حرکت به غول کره‎ای اجازه می‌دهد تا منابع بیشتری برای تولید نمایشگرهای جدید QD-OLED در اختیار داشته باشد.

مدیرعامل Samsung Display، آقای Lee Dong-hoon تأیید کرده است که این شرکت به زودی برای عرضه اولین پنل‌های کوانتوم دات OLED خود آماده خواهد بود، اما او هیچ جزئیاتی درخصوص اینکه چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد و یا چه دستگاهی برای اولین بار از تکنولوژی جدید بهره خواهد برد، ارائه نکرده است.

نمایشگرها کوانتوم دات اساساً ترکیبی از نمایشگرهای سنتی LCD و OLED به حساب می‌آیند. آنها از نور پس‌زمینه LED استفاده نمی‌کنند، اما در عین حال LEDهای آبی رنگی دارند که می‌تواند به رنگ‌‌های سبز و قرمز تبدیل شود. این پروسه میزان انرژی کمتری مصرف می‌کند. پنل‌های QD-OLED از پیکسل‌های OLED آبی و کوانتوم دات‌ها استفاده می‌کنند که برای LED کارایی بالاتر و دقت رنگی بیشتری نیز خواهد داشت.

به گفته تحلیلگران این صنعت، سامسونگ در نظر دارد تا چیزی در حدود 10 تریلیون وون کره جنوبی (معادل با 8.3 میلیارد دلار آمریکا) را در تولید پنل‌های QD-OLED سرمایه گذاری کند. گفته می‌شود که اولین محصول با این تکنولوژی یک تلویزیون بالارده خواهد بود.

(0 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.